Sokak hayvanları için “bir kap mama ve su” çağrısı Açıklaması

AYDIN (kent aydın haberleri) – Bir El Bin Nefes Derneği Lideri Yağmur Islattı Aydın, sokak hayvanları için soğuk havalarda uygun alanlara ma ve …

23.01.2022
Sokak hayvanları için “bir kap mama ve su” çağrısı Açıklaması

AYDIN (kent aydın haberleri) – Bir El Bin Nefes Derneği Lideri Yağmur Islattı Aydın, sokak hayvanları için soğuk havalarda uygun alanlara ma ve su bırakılması davetinde bulundu.Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, soğuk havaların insanları olduğu kadar hayvanları da o…

AYDIN (kent aydın haberleri) – Bir El Bin Nefes Derneği Lideri Yağmur Islattı Aydın, sokak hayvanları için soğuk havalarda uygun alanlara ma ve su bırakılması davetinde bulundu.

Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, soğuk havaların insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkilediğini söyledi.

Sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini lisana getiren Aydın, hayvanların hayatlarını kolaylaştırmak için herkesin sorumlu davranması gerektiğini tabir etti.

Sokak hayvanlarının olumsuz hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlandığını anlatan Aydın, şunları kaydetti:

“Bir kap mama ve bir kap su hayat kurtarır. Soğuk havanın tesirli olduğu bugünlerde tüm canlılara elimizden gelen dayanağı verelim. Yapabilen herkes kapısının önüne bir kap mama ve bir kap su bıraksın.

Bu hususta hassas olmamız gerekli. Edirne’nin soğuk havası ve ayazını herkes biliyor. O yüzden sokaktaki canlarımız için onların ömürlerini kolaylaştırmak için elimizden gelen dayanağı vermeliyiz.”

kent aydın haberleri / Gökhan Zobar – Son Dakika Haberleri

Sokak Hayvanları, Aydın, su, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.