Soğuk havayı gören ıhlamura sarıldı

Aydın’da kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması sonucu gribal enfeksiyon hastalıklarından korunmak isteyen vatandaşlar ıhlamur …

07.12.2021
Soğuk havayı gören ıhlamura sarıldı

Aydın’da kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması sonucu gribal enfeksiyon hastalıklarından korunmak isteyen vatandaşlar ıhlamur satışlarının artmasına neden oldu.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘da kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması sonucu gribal enfeksiyon hastalıklarından korunmak isteyen vatandaşlar ıhlamur satışlarının artmasına neden oldu.

İhtimamla toplanarak kurutulan ve satışa hazır hale getirilen ıhlamurlar havaların soğuması ile birlikte ilgi görmeye başladı. Kış mevsimi ile birlikte bağışıklık sistemlerini güçlendirmek isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği eserlerin başında ıhlamur yer aldı. Soğuk havaların vazgeçilmezi olan ıhlamura vatandaşların ilgisi artarken, aktarların da talep yoğunluğundan epeyce şad olduğu görüldü.

Altın bedelinde bir bitki”

Ihlamurun bir çok rahatsızlığa düzgün geldiğini kaydeden 40 yıllık aktarcı Aktar Vedat Kavruk, “Kış aylarının gelmesi ve havaların soğuması ile birlikte kışlık eserlerimizin satışlarında gözle görülür bir artış oluyor. Bilhassa ıhlamur bunun başında geliyor. Ihlamuru, ada çayı, kuşburnu ve kekik üzere öteki eserler takip ediyor. Ihlamur hem pahası hem de faydaları hasebiyle altın bir içecek. Gribal enfeksiyonlar bronşite kadar birçok yararı var. Hazmı kolaylaştırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, bedenimizdeki ödemi atmamıza yardımcı olur, hudut sistemini rahatlatıcı tesire sahiptir, cilt ve saç bakımı için kullanılabilir. Her meskende kesinlikle olması gereken bir bitki. Kış aylarında herkes kesinlikle tüketmeli” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.