Soğuk hava sonrası Tekirdağ hayalet kente dönüştü

Tekirdağ’da bir gün ortayla çekilen manzaralar, görenleri hayrete düşürdü. Bir gün evvel çay bahçelerinde oturacak yer bulunmazken, bugün …

12.04.2022
Soğuk hava sonrası Tekirdağ hayalet kente dönüştü

Tekirdağ’da bir gün ortayla çekilen manzaralar, görenleri hayrete düşürdü. Bir gün evvel çay bahçelerinde oturacak yer bulunmazken, bugün sandalyeler boş kaldı. Vatandaşların akın ettiği kıyı bandında tabir yerindeyse in cin top oynadı.

Tekirdağ‘ın Süleymanpaşa ilçesinde bir gün ortayla çekilen imgeler endişe sinemalarını aratmadı. Soğuk havanın tesiriyle boşalan kıyı şeridinde çekilen iki farklı imaj, terk edilmiş kent imgesini andırdı. Hava sıcaklıklarının 15 derece kadar azaldığı ilçede kıyı yürüyüş alanları boşalırken, bir evvelki gün oturulacak yer bulunmayan çay bahçeleri sessizliğe büründü.

HAVA SICAKLIĞI 6 DERECEYE DÜŞTÜ

Hafta sonuna kadar havaların mevsim normallerinin üstünde seyrettiği Tekirdağ’da, hafta başında yurda balkanlardan giriş yapan soğuk hava dalgasının tesirleri gözle görülür halde hissediliyor. Olumsuz hava şartlarının tesirini gösterdiği Tekirdağ’da hava sıcaklığı gündüz 6 dereceye kadar düştü.

NİSAN AYINDA KAR YAĞDI

aydın haberleri / Tunay Özdemir – Mahallî

Hava ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.