SMA hastası bebeğin kumbarasını çaldılar

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bir giysi mağazasına giren 2 hırsız, laptop, bozuk para ve SMA hastası çocuk için konulan bağış kumbarasını çaldı …

08.03.2022
SMA hastası bebeğin kumbarasını çaldılar

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bir giysi mağazasına giren 2 hırsız, laptop, bozuk para ve SMA hastası çocuk için konulan bağış kumbarasını çaldı.

İZMİR (rehberaydin.com) – İzmir‘in Karabağlar ilçesinde bir giysi mağazasına giren 2 hırsız, laptop, bozuk para ve SMA hastası çocuk için konulan bağış kumbarasını çaldı. Hırsızlık anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Olay, 5 Mart’ta skent aydın haberlerit 04.00 sıralarında Muammer Akar Mahallesi’nde bulunan bir giysi mağazasında meydana geldi. Özge Sağduyu’nun işlettiği mağazaya yüzleri maske ve kapüşonla kapatılmış kimliği bilinmeyen iki kişi girdi. İçeri giren hırsızlar, iş yerindeki dizüstü bilgisayarı, bozuk paraları ve Aydın’da yaşayan SMA Tip-1 hastası İkra Deniz’in tedavisine katkı sağlamak için konulan bağış kumbarasını çalarak kayıplara karıştı. Etraftaki esnafın sabah skent aydın haberleritlerinde iş yerini açık görüp durumu Sağduyu’ya bildirmesi üzerine güvenlik kameralarını inceleyen iş yeri sahibi bayan, durumu polis gruplarına bildirdi. Meydana gelen hırsızlık olayı ve SMA hastası bebek için konulan kumbaranın çalınma anı, iş yerindeki güvenlik kamerasınca kaydedildi.

“Vicdansızlığın bu kadarı olmaz dedim”

Olaya dair açıklamada bulunan iş yeri sahibi Özge Sağduyu, kumbaranın çalınma imajını izlediğinde çok üzüldüğünü söyledi. Sağduyu, “Cumartesi sabahı esnaf komşularımız kapıyı açık görünce bize haber verdiler. Apar topar iş yerine geldik ve ortalığın darmadağın olduğunu gördük. Güvenlik kamerasından baktığımızda sabah 04.00 üzere yüzleri kapalı 2 kişinin iş yerine girdiğini gördük. İş yerinin kilitli kapısını açarak içeri girmişler. Laptop çalınmış, kasada duran bozuk paraları, bir de SMA hastası bir bebek için koyduğumuz kumbaradaki yaklaşık 150 lirayı almışlar. Laptop daha değerli bir şey ve benim bütün evraklarım onun içerisinde olmasına karşın kumbaranın çalındığına daha çok üzüldüm. SMA hastası bebeğin kumbarasını çalacak kadar vicdansız beşerler olması beni çok etkiledi. Tahminen o bebeğe küçük bir dayanak olacaktık. Kamerada o kumbaranın çalındığını görmek beni çok etkiledi. Vicdansızlığın bu kadarı olmaz dedim. Kapüşonlu ve maskeli 2 kişi olduğunu gördük biz kamera kayıtlarında ve polis merkezine giderek şikayetçi olduk” açıklamasında bulundu.

Polis takımları şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. – İZMİR

aydın haberleri – 3. Sayfa

İş Yeri,Kamera,Hastası,Sma ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.