Şiddete uğramıştı! Kübra’dan 10 gündür haber alınamıyor

Diyarbakır’da 5 ay evvel ekmek almak için konuttan çıkan ve teze nazaran, giydiği kıyafetleri nedeniyle kimliği meçhul bir kişi tarafından …

24.11.2021
Şiddete uğramıştı! Kübra’dan 10 gündür haber alınamıyor

Diyarbakır’da 5 ay evvel ekmek almak için konuttan çıkan ve teze nazaran, giydiği kıyafetleri nedeniyle kimliği meçhul bir kişi tarafından şiddete uğrayan Kübra Ekin ortadan geçen 5 ayın akabinde 10 gündür kendisinden haber alınamıyor.13 Kasım günü akşam saa…

Diyarbakır’da 5 ay evvel ekmek almak için meskenden çıkan ve teze nazaran, giydiği kıyafetleri nedeniyle kimliği belgisiz bir kişi tarafından şiddete uğrayan Kübra Ekin ortadan geçen 5 ayın akabinde 10 gündür kendisinden haber alınamıyor.

13 Kasım günü akşam saat 17.00 sıralarında annesine alışverişe gideceğini söyleyerek konuttan çıkan Ekin, sırra kadem bastı. Anne Rahime Özdemir, kızının kaybolmasının akabinde polis merkezine giderek kayıp edilen talebinda bulundu. Polis takımları olayla ilgili inceleme başlattı.

“KIZIMIN HAYATINDAN TELAŞ EDİYORUM”

Kızının kaybolmasına ait konuşan Rahime Özdemir, “Kızım kaybolduğu akşam saat 17.00’da alışverişe gitmek için konuttan çıktı ve daha geri dönmedi. Kızım konuta gelmeyince telaş ettim ve karakola gittim edilen talepda bulundum. Karakolda bulunan polis memurları, ’22 yaşındadır tahminen bir yere gitmiştir, gelir geri’ dediler bana ve birçok sefer gittim karakola akabinde polis memurları sağ olsunlar artık onlarda gereken incelemeyi başlattılar. Kızımdan hiçbir iz daha yok artık ve telefonu da kapalıdır. Kızımın hayatından kaygı ediyorum. Ben kendimce diyorum ya biri onu tutmuş ya da ölmüş. Ben bu iki şeyi düşünüyorum. İnşallah Allah etmesin. Başkada bir şey düşünemiyorum” sözlerini kullandı.

“YETİM BİR KIZDIR, ÇOK İSTİYORUM ONUN BULUNMASINI”

Gözyaşları içerisinde kızına davette bulunan anne Özdemir, “Kızım gel bak ben hiç düzgün değilim. Artık ayakta duracak halim dahi yok. Konutta durmak bile istemiyorum. Neredeysen sesimi duyuyorsan çık gel. Bütün yetkililere de çağrım. Kızımı bana bulsunlar. Yetim bir kızdır, çok istiyorum onun bulunmasını ve üzerinde dursunlar. Nerededir, meyyit ya da sağ ben kızımı istiyorum. Kızımın ölüsünü de istiyorum dirisini de bekliyorum. Artık diyecek kelamda bulamıyorum” diye konuştu.
Öte yandan, polis grupları genç kızın bulunması için çok taraflı inceleme başlattığı öğrenildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.