Şehit Mehmet Çelik adına kütüphane açıldı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2021 yılında şehit olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Mehmet Çelik’in ismine memleketi Malatya’daki Fuat Sezgin …

08.01.2022
Şehit Mehmet Çelik adına kütüphane açıldı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2021 yılında şehit olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Mehmet Çelik’in ismine memleketi Malatya’daki Fuat Sezgin Anadolu Lisesi’nde kütüphane açıldı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2021 yılında şehit olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Mehmet Çelik‘in ismine memleketi Malatya’daki Fuat Sezgin Anadolu Lisesi’nde kütüphane açıldı.

Fuat Sezgin Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa Vali Aydın Baruş, şehidin ailesi ve birlikte çalıştığı silah arkadaşları, Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder, Vilayet Jandarma Kumandanı J. Alb. Ercan Altın, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Ticaret Borsası İdare Heyeti Lideri Ramazan Özcan, İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Karataş, Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Kurhan, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Vali Aydın Baruş, programda yaptığı konuşmada, “Millet olarak bizleri ayakta tutan en değerli bedellerin başında şehadet ruhu geliyor. Binlerce yıldır bizi millet olarak ayakta tutan ve kutsal kıymetlerimize akın olduğu vakit bizlerin, hayatımızın en kıymetli varlığı hayatını bile feda etme anlayışı ile davranmamızı sağlayan bu düsturdur. Bu cennet vatanı, Anadolu topraklarını bin yıldır her türlü iç ve dış düşmanlara karşı cansiperane savunuyoruz. Her türlü makûs niyetlilere karşı, vatanımızı bölmek isteyenlere karşı, işgal etmek isteyenlere karşı bizim kahraman evlatlarımız bu çabayı büyük bir dirayetle veriyorlar. İşte bu kahraman evlatlarımızdan birisi de 9 Ocak 2021 tarihinde Diyarbakır Lice’de bu ruhla teröristlerle gayret ederken canını ortaya koymuş ve makamların en büyüğüne erişmiş olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş kardeşimiz Mehmet Çelik‘tir. O bir kahraman, vatanımızın bağrında yaptığı surece ve bu millet ayakta durduğu surece bu kahramanlığı her daim anılacak, hatırlanacak, unutulmayacak. Şehitlerimizin emaneti olan bu cennet vatanı yaşatmak için canımızı ortaya koyarak çaba etmek hepimizin görevidir. Fakat bir sorumluluğumuz daha var. O da onların anısını layıkıyla yaşatmak, günlük hayatımızda onları hep hatırlamak ve onların emanetinin ne kadar kutsal bir emanet olduğunun şuurunda olmak ve bu şuuru eşlerimize, çocuklarımıza hoş bir formda anlatmak. Onun için de Battalgazi Belediyesi’nin, İnönü Üniversite’sinin, Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün, Ticaret Borsası’nın, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ve Ulusal Türk Talebe Birliği’nin dayanakları ile bugün burada açacağımız kütüphane çok manalı bir olaya vesile olacak. Zira burada tahsil gören ve görecek öğrencilerimiz Mehmet Çelik ismini gördüğü vakit vatanın ne manaya geldiğini, vatan uğruna fedakarlığın ne manaya geldiğini ve bu ülkenin hangi fedakarlıklar uğruna ayakta kaldığını düşünecekler, tefekkür edecekler. Kütüphanemizin hayata kazandırılmasında emeği geçen paydaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde Şehit Mehmet Çelik’in Diyarbakır’da birlikte misyon yaptığı silah arkadaşları tarafından şehidin ailesine Kur’an-ı Kerim ve Bayrak takdim edildi. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçenlere ise Vali Aydın Baruş tarafından plaket takdim edildi.

Ailesi, Şehit Mehmet Çelik’in isminin Fuat Sezgin Anadolu Lisesi’nde kurulan kütüphanede yaşatılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söz etti. – MALATYA

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.