Sedat Peker Suç Örgütüne ilişkin yargılama yarın görülmeye devam edecek

SEDAT Peker Cürüm Örgütü’ne ait ortalarında firari sanık Sedat Peker’in de bulunduğu 26’sı tutuklu 92 kişinin davasında orta verilmesinin …

31.12.2021
Sedat Peker Suç Örgütüne ilişkin yargılama yarın görülmeye devam edecek

SEDAT Peker Cürüm Örgütü’ne ait ortalarında firari sanık Sedat Peker’in de bulunduğu 26’sı tutuklu 92 kişinin davasında orta verilmesinin akabinde savunma yapan tutuklu sanık Fikret Aydın da üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi.

AYDIN (rehberaydin.com) – SEDAT Peker Kabahat Örgütü’ne ait ortalarında firari sanık Sedat Peker’in de bulunduğu 26’sı tutuklu 92 kişinin davasında orta verilmesinin akabinde savunma yapan tutuklu sanık Fikret Aydın da üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi. Duruşma yarın görülmek üzere ertelendi.

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya çok sayıda tutuklu sanık Ses ve Manzaralı Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlandı. Tutuksuz sanıkların da katıldığı duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. 18.00 üzere verilen ortanın sona ermesinin akabinde savunma yapan tutuklu sanık Fikret Aydın, firari sanık Sedat Peker’i 1988 yılından beri tanıdığını, o periyot Peker’in şimdiki kadar ünlü olmadığını, 90’lı yıllarda çok samimi olduğunu lakin 1999 yılından sonra Peker’le yol ayrımına girdiğini sav etti. Sedat Peker’le yol ayrımına girdikten sonra 2008 yılında bir defa ticaret yaptığını öne süren Aydın, “Sedat Peker’den ayrılmamın sebebini kendisine izah ettim: ‘Gittiğin yolu benimsemiyorum’ dedim. 2008’de kendisini mağdur olduğundan ötürü bir arsa tapusu dışında kendisiyle ticaret yapmamıştımö formunda konuştu. Kanunlar dışına çıkmadığını sav eden tutuklu sanık Aydın, “Ticarete Ahmet’miş, Mehmet’miş, Sedat’mış, Peker’miş kimseyi sokmadım. Hürmet farklı ama” dedi. Bir sanık avukatı Fikret Aydın’a Sedat Peker’le 2010’lu yıllardan sonra Karadağ’da çektirdiği fotoğrafı gösterip soru yöneltince Aydın, “Sedat Peker hem akrabam hem dostumdur” halinde karşılık verdi. Bugün savunma yapan 11 sanığın akabinde 2 günde toplam 15 sanık dinlenmiş oldu. Duruşma tutuklu bulunan başka 11 sanığın savunmasının alınması için yarın görülmek üzere ertelendi.

İDDİANAMEDEN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.