Sedat Peker aylar süren sessizliğini Halil Falyalı için bozdu: O ve türevleri ile tanışmak istemeyi zül sayarım

KKTC’de silahlı taarruzda öldürülen Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı’nın “Sedat Peker ağabeyimle tanışmak istedi. Ağabeyim reddetti …

17.03.2022
Sedat Peker aylar süren sessizliğini Halil Falyalı için bozdu: O ve türevleri ile tanışmak istemeyi zül sayarım

KKTC’de silahlı taarruzda öldürülen Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı’nın “Sedat Peker ağabeyimle tanışmak istedi. Ağabeyim reddetti” açıklamasına avukatı aracılığıyla cevap verdi. Hüsnü Falyalı’nın anlattıklarının gerçeği yansıtmadığını tabir eden Peker, “Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile tanışmak istemeyi dahi kendime zül sayarım” dedi.

Sedat Peker‘in görüntülerindeki savlarla gündeme gelen ve KKTC’de kumarhane işletmecisi olan Halil Falyalı, bulunduğu araca 9 Şubat’ta Çatalköy mevkiinde konutunun yakınlarında kimliği meçhul kişi yahut bireyler tarafından silahlı hücum düzenlenmesi sonucu öldürülmüştü. Halil Falyalı‘nın kardeşi Hüsnü Falyalı ise “Sedat Peker ağabeyimle tanışmak istedi. Ağabeyim reddetti” açıklamasında bulunmuştu.

AYLAR SONRA BİRİNCİ SEFER AVUKATI ARACILIĞIYLA KONUŞTU

Mayıs ayında yayınlamaya başladığı görüntülerle çok konuşulan fakat aylardır rastgele bir görüntü ya da tweet atmayarak sessizliğini koruyan Sedat Peker ise bahse ait avukatı aracılığıyla halktv.com.tr’ye karşılık gönderdi.

“OLAYIN GERÇEĞİ TAM ZIDDI”

Peker açıklamasında, ” Halil Falyalı‘nın kardeşi Hüsnü Falyalı, Seyhan Avşar isimli muhabirle bir röportaj yapmış. Rahmetsiz ağabeyi ile tanışmak istediğimi lakin ağabeyinin bunu kabul etmediğini söylemiş. Halbuki olayın gerçeği bunun tam zıddıdır” dedi.

“TANIŞMAK İSTİYOR DİYEREK TELEFONU ‘RAHMETSİZ’E VERDİ”

Türkiye’den ayrılmadan evvel bayramlaşmak için kamuoyunda Berber Yaşar olarak bilinen Yaşar Aktürk’ü aradığını belirten Sedat Peker, “Telefonda sohbet ederken ‘ Halil Falyalı ile beraberiz o da bayramlaşmak istiyor’ diyerek telefonu rahmetsize verdi. Bu emrivaki karşısında Halil Falyalı şahsımı övücü kelamlar söyleyerek sohbete başladı ve bayramımı kutladı. Benimle tanıştığına çok mutlu olduğunu söyledi. Ben ise kendisine tanışmaktan mutlu olmadığımı zira, seninle ilgili tek duyduğum evvel beşerlerle dost olup sonra onlara kötülük yaptığındır dedim. Senin de bayramın mübarek olsun dedim” tabirlerini kullandı.

“RAHMETSİZ VE TÜREVLERİ İLE TANIŞMAK İSTEMEYİ ZÜL SAYARIM”

Telefonu kapattıktan sonra Yaşar Aktürk’e bildiri attığını aktaran Sedat Peker’in açıklamasında özetle şu tabirler yer aldı: “Berber Yaşar’ın telefonuna ‘Yaşar abi bir daha bu adamla beni konuşmak zorunda bırakmazsan sevinirim’ diye bildiri yazdım. Ortadan belirli bir skent aydın haberlerit geçtikten sonra Berber Yaşar beni arayarak, ‘Lütfen kusura bakma. Kendisi tanışmak istediğini söyleyince telefonu verdim. Senin Halil Falyalı hakkında bu halde düşündüğünü bilseydim telefonu vermezdim’ dedi. Bu dediklerimin doğruluğu Yaşar Aktürk’e sorularak öğrenilebilir lakin yazmış olduğum bildirinin doğruluğu Falyalı cinayetinin tahkikatını yapan savcılar tarafından rahatlıkla ortaya çıkarılabilir. Daha evvelki paylaşımlarımda da söylemiştim bende biraz megalomanlık var diye. Uzun yıllar evvel vefat edönemli ölçüde lider Atatürk hayatta olsaydı kendisi ile tanışmak için uğraş verebilirdim. Lakin Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile üstteki satırlarda kanıtları ile anlattığım üzere tanışmak istemeyi dahi kendime zül sayarım.”

Haberler.com – Aktüel

Halil Falyalı, Sedat Peker, Şimdiki, Haberler

Tanışmak,Yaşar,Halil Falyalı,Telefonu,Sedat Peker ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.