Sedat Peker 11,5 liralık dolar yüzünden o isme çattı

Cürüm örgütü başkanı olmak suçlamasıyla hakkında mahpus cezası verilen Sedat Peker, Anadolu Adliyesi’nde daha evvel hakkında kapanmış bir davanın …

19.11.2021
Sedat Peker 11,5 liralık dolar yüzünden o isme çattı

Cürüm örgütü başkanı olmak suçlamasıyla hakkında mahpus cezası verilen Sedat Peker, Anadolu Adliyesi’nde daha evvel hakkında kapanmış bir davanın tekrar açıldığını söylemişti.https://twitter.com/sedat_peker/status/1461378041804996619Peker, kendisine dava açan…

Cürüm örgütü başkanı olmak suçlamasıyla hakkında mahpus cezası verilen Sedat Peker, Anadolu Adliyesi’nde daha evvel hakkında kapanmış bir davanın tekrar açıldığını söylemişti.

Peker, kendisine dava açan Savcı Alim Yaşar’ın bugün 11 lirayı aşan doların geldiği düzeyde hissesinin büyük olduğunu söyledi. Peker, “Bugün doların 11,5 TL olmasında senin verdiğin takipsizlik kararının hissesi büyük. Senin üzere Savcılardan aldıkları cüret ile ne de olsa bize bir şey olmaz diyorlar. Yokluktan intihar eden gariplerin günahını ve vebalini nasıl ödeyeceksin?” açıklaması yatı.

İşte Sedat Peker’in hususla ilgili yaptığı paylaşımlar:

1-Anadolu Adliyesi’nde benim yargılanacağım iddianameyi hazırlayan Savcı alim yaşar, Halk Bankası üst seviye yöneticilerinin euro 7 TL iken 4 TL’den satış yapıp Devleti ziyana uğrattıkları için haklarında takipsizlik kararını verip onları kurtaran bireysin.

2-Bana açtığın davanın hesabını devran döndüğü vakit hem Devletimize hem de Milletimize verebileceğimi biliyorum. Euro 7 TL iken 4 TL’ye satılmasının cürüm olduğunu vatan hainleri bile bilir. Sen koskoca Cumhuriyet Savcısı olacaksın ve bunu bilmeyeceksin. Yazık, çok yazık.

3-Bugün doların 11,5 TL olmasında senin verdiğin takipsizlik kararının hissesi büyük. Senin üzere Savcılardan aldıkları yürek ile ne de olsa bize bir şey olmaz diyorlar. Yokluktan intihar eden gariplerin günahını ve vebalini nasıl ödeyeceksin? Seni tetikçi olarak kullanan…

4-…iktidar sahipleri tövbe seansları yapıyorlarmış. Lütfen onlara söyle, sizin tövbeniz çalacak para görene kadardır. Azıtmış ………nun tövbesi tutmaz derler. Halkın çalınan milyarlarca eurosuna takipsizlik kararı verip onları kurtaran bir savcının beni suçlaması bana gurur.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.