Sarı Otobüs Saatleri Değişti

30.03.2020
Sarı Otobüs Saatleri Değişti

Yaşanılan Koronavirüs salgını sebebiyle ülke genelinde önlemler attırılırken, yayılımı azaltmak amacıyla Aydın Büyükşehir Belediyesi’de mevcut şehir içi ve ilçeler arası sarı otobüs hatlarının seferlerinde değişiklikler yaptı.

Sarı Otobüs Saatleri Güncellendi

2020 yılının başından bu yana ilk olarak Çin’de görülen korona virüs, tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Ülkemizde de görülen ve hızla yayılımını arttıran bu virüse karşı toplumun kaynaşmasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Özellikle sosyal mesafenin olabildiğince arttırılması ve kişiler arasında temas oranını düşürülmesi amaçlanırken Aydın Büyükşehir Belediyesi de bu konuda bir adım attı.

 

Sarı Otobüs Saatleri & Sefer Sayıları azaltıldı

Aydın şehir içinde ve ilçeler arasında faaliyet gösteren sarı otobüs hatlarının saatleri değişti. Yeni uygulama ile sarı otobüsler yalnızca hafta içi günlerde sefer yapacaklar ve Cumartesi – Pazar günleri çalışmayacaklar. Ayrıca yeni sarı otobüs saatlerinde göze çarpıyor ki güncel seferlerin sayısı da ciddi oranda azaltılmış. Alınan bu önlemler ile hem çalışanlarının sağlıklarını korumayı amaçlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi hem de halkın evlerinde daha çok kalmalarını ve gerekli olmadığı sürece dışarıya çıkmamalarını amaçlıyor. 

29 Mart 2020 Koronavirüs Son Durum

Sağlık bakanı Koca tarafından yapılan son durum duyurusunda yeni tip koronavirüsten dolayı tanılı hasta sayısının 10 bin’e yaklaştığı görülüyor. Belirsizliklerle ilerleyen sürece rağmen elinden geldiğince şeffaf ve bilgilendirici davranan Koca güncel koronavirüs verilerini sosyal medya hesabından her gün paylaşıyor. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.