“Şans” adını verdikleri engelli köpeğe çocukları gibi bakıyorlar

Edirne’de yaşayan Serkan ve Fitnat Şebnem Dağ çifti, bir köyde buldukları engelli köpeğe yürüteç taktırarak hayata bağlanmasını sağladı …

22.12.2021
“Şans” adını verdikleri engelli köpeğe çocukları gibi bakıyorlar

Edirne’de yaşayan Serkan ve Fitnat Şebnem Dağ çifti, bir köyde buldukları engelli köpeğe yürüteç taktırarak hayata bağlanmasını sağladı.

İSTANBUL (kent aydın haberleri) – Edirne‘de yaşayan Serkan ve Fitnat Şebnem Dağ çifti, bir köyde buldukları engelli köpeğe yürüteç taktırarak hayata bağlanmasını sağladı.

Dağ çifti, yaklaşık 6 ay evvel Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa köyünde art ayakları tutmayan yaralı bir köpek olduğu bilgisini aldı.

Bu köye giden çift, “Şans” ismini verdikleri köpeği Bir El Bir Nefes Derneği’nin takviyesiyle İstanbul Üniversitesi Hayvan Hastanesine götürerek tedavi ettirdi.

Mucizeler Atölyesi’nin yardımıyla hayvana yürüteç edinen çift, “Şans”ı tekrar hayata bağladı.

Aile bu meskende “Şans” ile 5 köpek ve bir kediye daha bakıyor.

Bir El Bir Nefes Derneği Kurucu Üyesi ve Lider Yardımcısı Fitnat Şebnem Dağ, kent aydın haberleri muhabirine, art ayakları tutmayan bir köpeğin ömrünü zorluklarla sürdürdüğü haberini alınca Oğulpaşa köyüne gittiklerini söyledi.

Köpeğin engelli formda hayata tutunmaya çalıştığını gördüklerini belirten Dağ, “Şans kızımız İstanbul Üniversitesinde çeşitli operasyonlar geçirdi, bacaklarına platin takıldı ancak mkent aydın haberlerilesef yürümeye başlayamadı. Hayatını bu biçimde engelli olarak sürdürüyor. Talih kızın bahtı bizdik, bizim de talihimiz Baht kız oldu. Onun sayesinde çok uzun müddettir istediğimiz bir bahçeli mesken kiraladık.” dedi.

Tıpkı derneğin üyesi Serkan Dağ ise kiraladıkları bahçeli meskende hazırladıkları yemeklerle her gün yaklaşık 150 sokak köpeğini doyurduklarını anlattı.

Ceza infaz memuru olduğunu belirten Dağ, “Sağ olsun Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Şahin de kurumda kalan yemek ve ekmekleri sokak hayvanlarını beslememiz için almamıza yardımcı oluyor. Onun sayesinde birçok cana dokunuyoruz.” sözlerini kullandı.

Derneğin idare heyeti lideri Yağmur Islattı Aydın da “Şans” üzere birçok hayvana yardım ettiklerini söyledi.

“Şans”ın bir ailenin ve sokak hayvanlarının hayatını değiştirdiğini vurgulayan Aydın, şöyle konuştu:

“Dağ ailesini tebrik ediyorum, onlarla gurur duyuyoruz. Öte yandan pandemi süreci hem beşerler hem de hayvanlar için kuvvetli geçti. Çok sayıda köpek ve kediyi sokağa bıraktılar. Salgının hayvanlardan bulaştığına dair bir gerçek yok, lütfen daha hassas olalım. Talih’e nasıl el uzatıldıysa etrafımızdaki hayvanlara da elimizi uzatalım.”

kent aydın haberleri / Crehberaydin.comn Demirci – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.