Şanlıurfa’da tepki çeken kedi kurtarma operasyonu

Şanlıurfa’da ağaçta mahsur kalan kediyi kurtarmak isteyen vatandaşların hem ağaca ziyan verdikleri, hem de kedinin metrelerce yükseklikten …

21.11.2021
Şanlıurfa’da tepki çeken kedi kurtarma operasyonu

Şanlıurfa’da ağaçta mahsur kalan kediyi kurtarmak isteyen vatandaşların hem ağaca ziyan verdikleri, hem de kedinin metrelerce yükseklikten düşmesine sebep olmaları yansılara neden oldu.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bir ağaçta mahsur kalan kedi, miyavlayarak yardım istedi. Kedinin miyavlamasını duyan etraftaki vatandaşlar evvel ağaca merdiven dayayarak kediyi kurtarmak istedi. Ağaca tırmanan vatandaş kediyi kurtarmak istedi ama kedi korkarak ağacın ince kısımlarına kadar ilerledi. Kediye ulaşamayınca ağacın kısımlarına vurmakla yetinen ağacın altındaki vatandaşlar hem ağaca ziyan verdiler, hem de kedinin yaklaşık 10 metre yükseklikten düşmesine neden oldular. Düşen kedi ise kaçarak uzaklaştı.

Kediyi ağaçtan kurtarma anları toplumsal medyada yayılınca, görüntüdeki şahıslara reaksiyon geldi. ‘İtfaiye çağırabilirdiniz’ üzere yorumlar yapılırken, kediyi kendi bildikleri formda kurtarmak dışında bir alternatifleri kalmadığını söyleyen vatandaşlar, kurtaramadıkları takdirde kedinin açlık ve susuzluktan öleceğini belirttiler.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.