Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz’in nişanlısından duygusal paylaşım

İstanbul’da Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz’in nişanlısı duygusal bir paylaşım yaptı. Uzman Mızrak tarafından …

25.11.2021
Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz’in nişanlısından duygusal paylaşım

İstanbul’da Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz’in nişanlısı duygusal bir paylaşım yaptı. Uzman Mızrak tarafından paylaşılan Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne konulan duygusal pankartta, “Başak Cengiz, ömrünün baharında ortamızdan ayrılırken geride katledilen bayanlarımız için gayret azmini bizlere bıraktı.” tabirleri yer aldı.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Ataşehir’de işten konuta dönen mimar Başak Cengiz, Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla katledildi. Fecî olayın akabinde yakalanan canavar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“BİR BAYANI BIÇAKLAMAYI DÜŞÜNDÜM”

Katil Can Göktuğ Boz, sözünde “Çok canım sıkkındı. Bir bayanı bıçaklamayı düşündüm. Evdeyken birini öldürmeyi planladım. Elime kılıcı alıp dışarı çıktım. Öldürebileceğim, bana direnemeyen birinin, bir bayanın geçmesini bekledim. Karşıma o çıktı, öldürdüm” dedi.

Katilin avukat annesi ise cani Boz’un psikolojisinin bozuk olduğunu belirtti ve müşahede altında tutulup tedavi edilmesini istedi. Başak Cengiz’in nişanlısı Uzman Mızrak da Boz’un akli istikrarının yerinde olmadığına dair yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

NİŞANLISINDAN YÜREK YAKAN PAYLAŞIM

Başak Cengiz ile evlilik hayali kuran genç adamdan yürekleri yakan bir paylaşım geldi. Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mimarlık Fakültesi’ne konulan duygusal pankartta şu tabirlere yer verildi:

“Başak Cengiz, Aralık 1993’te Ankara’da dünyaya geldi. Üç çocuklu bir ailenin minimal seviyedeki çocuğu olan Başak, ilköğrenimini Mehmet Emin Yurdakul Okulu’nda ‘Takdir’ alarak tamamladı. Tam burslu kazandığı Pınar Koleji Çağlan Fen Lisesi’ni ise ‘Onur Belgesi’ alarak bitirdi. 2018 yılında Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni muvaffakiyetle tamamlayan Cengiz, bitirme projesinde birinci üçe girdi.

Başak çalışma hayatına 2021 ağustos ayında Ankara’da başladı. Çalıştığı firmanın İstanbul Finans Merkezi projesinde vazife aldı. Buradaki vazifesini de muvaffakiyet ile tamamlayan Başak, Ankara’ya dönmesine 4 gün kala 09.11.2021 tarihinde iş çıkışında, hiç tanımadığı bir cani tarafından hain bir hücum sonucu hayatını kaybetti. Başak’ı ömürden koparan katilin hücum münasebeti ise savunmasız ve karşılık veremeyecek olmasıydı.

Cengiz, ahlak, hal ve davranışlarıyla örnek bir insandı. Toplumsal sorumluluk projeleri konusunda hassastı bilhassa bayana şiddet ve hayvan hakları ile ilgili gerçekleştirmek istediği projeleri vardı. Başak Cengiz nişanlıydı ve evlilik hazırlıkları yapıyordu. Başak Cengiz, ömrünün baharında ortamızdan ayrılırken geride katledilen bayanlarımız için çaba azmini bizlere bıraktı.”

İşte o paylaşım:

Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.