Saldırı mı, kaza mı? Küba’daki otel patlamasında can kaybı 22’ye yükseldi

Küba’nın başşehri Havana’daki Saratoga Otel’de meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 22’ye ulaştı, en az 70 kişi de yaralandı …

07.05.2022
Saldırı mı, kaza mı? Küba’daki otel patlamasında can kaybı 22’ye yükseldi

Küba’nın başşehri Havana’daki Saratoga Otel’de meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 22’ye ulaştı, en az 70 kişi de yaralandı. Küba Devlet Lideri Miguel Diaz-Canel patlamaya ait yaptığı açıklamada, “Bu bir bomba ya da taarruz değil, şanssız bir kaza” dedi.

Dün, tarihi Saratoga Otel’de meydana gelen patlamanın bilançosu artıyor. Küba Devlet Başkanlığı tarafından verilen bilgilendirme argümanında, gaz sızıntısı sonucu meydana gelen şiddetli patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 22’ye yükseldiği, en az 70 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Ölenler ortasında gebe bir bayan ile 1 çocuğu da bulunuyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Patlamanın şiddetiyle otelde büyük yıkım meydana gelirken, enkaz altında kalan bireyler için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

“SALDIRI DEĞİL, ŞANSSIZ BİR KAZA”

Küba Devlet Lideri Miguel Diaz-Canel yaralıların birçoklarının tedavi edildiği Calixto Garcia Hastanesi’nden ayrılırken yaptığı açıklamada, “Bu bir bomba ya da akın değil, bahtsız bir kaza” tabirlerini kullandı. Küba Turizm Bakanı Juan Carlos Garcia ise birinci bilgilere nazaran patlamada hiçbir yabancının ölmediğini yahut yaralanmadığını söz etti.

Patlamanın meydana geldiği otelin ardında bulunan bir okul olaydan etkilenmezken, yetkililer tüm çocukların inançlı bir formda tahliye edildiğini duyurmuştu.

İşte patlama yaşanan otelden fotoğraflar;

aydın haberleri / Dünya

Patlama ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.