Sabah namazından sonra soluğu paçacıda alıyorlar

Elazığ’da sabah namazını kılan vatandaşlar ibadetlerinin akabinde soluğu, soğuk algınlığı, korona virüs ve başka hastalıklara karşı bağışıklık …

22.12.2021
Sabah namazından sonra soluğu paçacıda alıyorlar

Elazığ’da sabah namazını kılan vatandaşlar ibadetlerinin akabinde soluğu, soğuk algınlığı, korona virüs ve başka hastalıklara karşı bağışıklık kazandırdığı söylenen paçacılarda alıyor.

ELAZIĞ (rehberaydin.com) – Elazığ‘da sabah namazını kılan vatandaşlar ibadetlerinin akabinde soluğu, soğuk algınlığı, korona virüs ve öbür hastalıklara karşı bağışıklık kazandırdığı söylenen paçacılarda alıyor.

Soğuk havaların tesirini güzelden güzele hissettirdiği Elazığ’da vatandaşlar, hastalıklara karşı bağışıklık kazanmak için her sisteme başvurmaya başladı. Bu kapsamda vatandaşlar, soğuk algınlığı, korona virüs başta olmak üzere çeşitli hastalıklara karşı bağışıklık kazandığı fikri hakim olan paçacıları doldurmaya başladı. Sabah namazını kılan vatandaşlar, ibadetlerinin akabinde güne tarihi Kapalı Çarşıda bulunan dükkanda paça içerek başlıyor. Osmanlıdan kalan bu lezzet, halk tarafından sıklıkla tüketiliyor.

Baba mesleğini devam ettirdiklerini belirten paçacı Engin Toplu, “Yaklaşık 35 yıldır bu işi yapıyoruz. Baba mesleğini devam ettiriyoruz. O da 60 seneye yakın bu işi yaptı. Biz de ondan bu bayrağı devraldık. Sabah skent aydın haberlerit 05.00’da paça yemeğimiz hazır ve skent aydın haberlerit 12.00’a kadar satışa devam ediyoruz. Kelle paçanın bununla bir arada ayrıyeten mercimek çorbası da var. Osmanlıdan bugüne kadar gelen lezzet” dedi.

Müşterilerden Aydın Çimen ise uzun vakittir birebir yerde paça içtiğini söyledi. Kelle paçayı soğuk havalarda daha çok tükettiğini aktaran Çimen, bu nedenle bağışıklığının güçlendiğini savundu.

Yıllardır birebir yerde kelle paça içmeye geldiklerini aktaran müşterilerden Serkan Yılmaz da, “Kış aylarının vazgeçilmez lezzeti olan paçayı yıllardır tüketiyoruz. Birçok hastalığa karşı bağışıklık sağlıyor” diye konuştu. – ELAZIĞ

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.