Rusya’dan çok konuşulacak provokasyon iddiası: Ukrayna, Toçka-U füzeleriyle Lozova’daki mültecileri vuracak

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’yı işgallerinin 52. gününde çok konuşulacak bir sav ortaya attı. Geçtiğimiz haftalarda Buça’da sivilleri öldüren …

16.04.2022
Rusya’dan çok konuşulacak provokasyon iddiası: Ukrayna, Toçka-U füzeleriyle Lozova’daki mültecileri vuracak

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’yı işgallerinin 52. gününde çok konuşulacak bir sav ortaya attı. Geçtiğimiz haftalarda Buça’da sivilleri öldüren, Kramatorsk kentindeki gara füzeli akın düzenleyen Rusya, Ukrayna’nın kendi vatandaşlarını Toçka-U füzeleri ile vurup kabahati kendilerine atacaklarını açıkladı. Açıklamada “Lozova yerleşim ünitesinde bulunan tren garındaki mültecilere Toçka-U füze sistemiyle Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin 19.Tugayı tarafından taarruz düzenlenecek.” sözleri yer aldı.

Rusya- Ukrayna savaşı 52. gününde devam ederken, geçtiğimiz haftalarda Rusların Buça’da yaptığı katliam ve Kramatorsk kentinde sivillerin olduğu garı vurmalarının yankıları sürüyor. İki ülke ortasındaki müzakere görüşmelerini olumsuz etkileyen bu ataklar sonrası, Rusya tarafından dikkat çeken bir tez ortaya atıldı.

“RUS ORDUSUNU, SİVİLLERİ ÖLDÜRMEK SUÇLAYACAKLAR”

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Denetim Merkezi Lideri Mrehberaydin.comil Mizintsev, Ukrayna

“LOZOVA’DAKİ GARA SALDIRACAKLAR”

Bu hedefle yakın vakitte, Lozova yerleşim ünitesinde bulunan tren garındaki mültecilere Toçka-U füze sistemiyle Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin 19.Tugayı tarafından taarruz düzenlenecek.”

“TOÇKA-U FÜZESİNİ YALNIZCA ONLAR KULLANIYOR”

Toçka-U füzelerinin “sadece Ukrayna Silahlı Kuvvetlerince kullanıldığını” söz eden Mizintsev, Ukrayna idaresinin memleketler arası hukuka hürmet göstermediğini savundu.

kent aydın haberleri / Dmitri Chirciu – Yeni

Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.