Rusya’da, İnstagram tamamen kapatıldı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İrtibat Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), ülkede daha evvel kısıtlanan toplumsal medya uygulaması …

14.03.2022
Rusya’da, İnstagram tamamen kapatıldı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İrtibat Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), ülkede daha evvel kısıtlanan toplumsal medya uygulaması İnstagram’ın büsbütün kapatıldığını duyurdu.

Rusya‘nın Ukrayna’ya taarruzlarının akabinde askeri işçi de dahil olmak üzere Ruslara yönelik şiddet aksiyonları gerçekleştirme davetlerinin yayılması nedeniyle Rusya‘da toplumsal ağa erişim sonlandırmıştı. Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle Bağlantı Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) tarafından verilen bilgilendirme argümanında, yeni bir kararla toplumsal medya uygulaması İnstagram’ın ülkede gece yarısından itibaren büsbütün kapatıldığı söz edildi.

RUSYA KENDİ TOPLUMSAL MEDYA PLATFORMLARINA GÜVENİYOR

Roskomnadzor, İnstagram’a erişimin engellenmesiyle ilgili bildirisinde, Rusya’nın VKontakte ve Odnoklassniki toplumsal ağları da dahil olmak üzere kendi rekabetçi internet platformlarına sahip olduğunu hatırlatarak, “Bu internet ortamlarına geçişinizin süratli bir biçimde gerçekleşeceğini ve gelecekte irtibat ve iş yapmak için yeni fırsatlar keşfedeceğinizi umuyoruz” dedi.

aydın haberleri / Aktüel

Vladimir Putin, Instagram, Ukrayna, Medya, Rusya, Şimdiki, Haberler

Rusya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.