Rusya, Ukrayna’yı bu kez de Karadeniz’den vurdu! Kalibr füzelerini art arda fırlattılar

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde haftalar geride kaldı. Ülkenin kimi noktalarında savaş tüm şiddetiyle devam ederken dün Rusya’nın Karadeniz’de …

20.06.2022
Rusya, Ukrayna’yı bu kez de Karadeniz’den vurdu! Kalibr füzelerini art arda fırlattılar

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde haftalar geride kaldı. Ülkenin kimi noktalarında savaş tüm şiddetiyle devam ederken dün Rusya’nın Karadeniz’de konuşlu olan filosundan fırlatılan 4 adet Kalibr tipi seyir füzesi ile Ukrayna’nın askeri altyapısı amaç alındı.

Rusya‘nın Ukrayna‘ya yönelik işgali 100’den fazla gündür aralıksız devam ediyor. Savaş nedeniyle milyonlarca insan ziyan gördü, bazıları de ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

4 FÜZE FIRLATTILAR

İki ülke ortasındaki müzakereler bir müddettir rafa kaldırılırken akınlar, Ukrayna‘nın birtakım bölgelerinde sürat kesmeden sürüyor. Dün de Karadeniz’de konuşlu olan Rus donanmasına bağlı fırkateynden Ukrayna topraklarına 4 adet Kalibr tipi seyir füzesi fırlatıldı.

YER BELİRTİLMEDİ

Füzeler ile Ukrayna’nın askeri altyapısının amaç alındığı söz edildi. Rusya Savunma Bakanlığı, füze saldırısına ilişkin manzaraları paylaşırken, füzelerin hangi kentleri ya da noktaları vurduğuna dair açıklama yapılmadı.

“SAVAŞ YILLARCA SÜREBİLİR”

Öte yandan dün bir açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Ukrayna’daki savaşın yıllarca sürebileceğini ve Batı’nın Kiev’i bu süreçte desteklemeye hazır olması gerektiğini söyledi. Stoltenberg savaşın maliyeti yüksek olsa da Moskova’nın amaçlarına ulaşmasının yaratacağı maliyetin çok daha büyük olduğunu vurguladı.

aydın haberleri / Dünya

Ukrayna,Füze ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.