Rusya – Ukrayna savaşı Oscar Ödül Töreni’ne de sıçradı: Zelenski’yi konuşturmazsanız ödüllerimi yakarım

2022 Oscar Ödül Merasimi heyecanı, Rusya ve Ukrayna ortasında devam eden savaşın gölgesinde yaşandı. Merasimde 2 Oscar sahibi oyuncu Sean Penn’in …

28.03.2022
Rusya – Ukrayna savaşı Oscar Ödül Töreni’ne de sıçradı: Zelenski’yi konuşturmazsanız ödüllerimi yakarım

2022 Oscar Ödül Merasimi heyecanı, Rusya ve Ukrayna ortasında devam eden savaşın gölgesinde yaşandı. Merasimde 2 Oscar sahibi oyuncu Sean Penn’in talebi dikkat çekti. Penn, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’ye kelam verilmemesi durumunda mükafatlarını yakacağını söyledi.

Kültür sanat topluluğunun her yıl merakla takip ettiği Oscar Ödül Merasimleri, bu yıl da yapıldı. Dünyanın bir numaralı gündem unsuru olan Rusya ve Ukrayna savaşı da merasimlere sıçradı.

PENN’DEN DİKKAT ÇEKEN TALEP

Daha evvel 2 sefer “En Yeterli Erkek Oyuncu” mükafatını alan ünlü oyuncu Sean Penn’den Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ile ilgili dikkat çeken bir talep geldi. Senn, Oscar Ödül Töreni’nde Zelenski’ye de kelam verilmesi gerektiğini lisana getirdi.

“ÖDÜLLERİMİZİN YAPACAĞI DEĞERLİ ÖLÇÜDE ŞEY ONA KONUŞMA FIRSATI VERMEK”

Senn, bahisle ilgili kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Şu anda bizim ödüllerimizin yapacağı en yeterli şey, lidere konuşma fırsatı vermek. Bunu yapmamak için karar verilmiş. Şayet lidere kelam verilmezse döndüğümde ödüllerimi yok edeceğim.”

Ödül ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.