“Rusya G-20’den çıkarılacak” iddiasından sonra Putin’den dikkat çeken karar! Zirveye gidiyor

Rusya’nın Cakarta Büyükelçisi Lyudmila Vorobyova, Rusya önderi Putin’in bu yıl Endonezya’nın konut sahipliğinde düzenlenecek G20 tepesine …

24.03.2022
“Rusya G-20’den çıkarılacak” iddiasından sonra Putin’den dikkat çeken karar! Zirveye gidiyor

Rusya’nın Cakarta Büyükelçisi Lyudmila Vorobyova, Rusya önderi Putin’in bu yıl Endonezya’nın konut sahipliğinde düzenlenecek G20 tepesine katılmayı planladığını açıkladı. Vorobyova’nın açıklamasının, tam da Rusya’nın G-20’den çıkarılacağı istikametindeki argümanların akabinde gelmesi dikkat çekti.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşın devam ettiği günlerde Rusya Devlet Lideri Putin tarafından verilen karar dikkat çekti. Rusya’nın Cakarta Büyükelçisi Lyudmila Vorobyova, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in bu yıl Endonezya’nın konut sahipliğinde düzenlenecek G20 doruğuna katılmayı planladığını duyurdu.

RUSYA’NIN G-20’DEN ÇIKARILMASI TALEPLERİ SONRASI AÇIKLADILAR

Açıklama, birtakım üyeler tarafından ülkenin kümeden çıkarılması tarafındaki davetlerinin akabinde geldi. Büyükelçi Lyudmila Vorobyova düzenlediği basın toplantısında, “Yalnızca G20 değil, birçok kuruluş Rusya’yı hudut dışı etmeye çalışıyor. Batı’nın reaksiyonsi katiyetle orantısız” dedi.

“RUSYA’YI G-20’DEN ÇIKARACAKLAR” SAVI

Reuters’in haberine nazaran, ABD ve başka Batılı ülkeler Rusya’yı G20’den dışlamak için bir atak yapmayı düşündüğü açıklanmıştı.

Rusya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.