Rus ordusunun Ukraynalı gazeteciyi öldürmesi Zelenski’yi yıktı: Bedelini ödeyecekler

Ukrayna başkanı Zelenski, ülkesinin ünlü gazetecilerinden biri olan Oleksandr Makhov’un Harkiv bölgesinde Rus güçleri tarafından öldürüldüğünü …

05.05.2022
Rus ordusunun Ukraynalı gazeteciyi öldürmesi Zelenski’yi yıktı: Bedelini ödeyecekler

Ukrayna başkanı Zelenski, ülkesinin ünlü gazetecilerinden biri olan Oleksandr Makhov’un Harkiv bölgesinde Rus güçleri tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Zelenski, iki buçuk aylık savaş boyunca öldürülen 8. gazeteci olan Makhov hakkında “Yurtsever, samimi ve her vakit kibirden uzaktı. Ve o her vakit en cesurlar ortasındaydı. Rusya bunun bedelini ödeyecek.” sözlerini kullandı.

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski, Rus işgalinin 71. gününde tüm dünyaya seslendi. Ukrayna önderi bir de kendileri için hayli üzücü olan bir haberi duyurdu.

TANINMIŞ GAZETECİ ÖLDÜRÜLDÜ

Zelenski, ülkesinin tanınmış televizyon muhabirlerinden biri olan Oleksandr Makhov’un Harkiv bölgesinde Rus güçleri tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Çatışmalarda öldürülen 36 yaşındaki Oleksandr Makhov, iki aydan fazla süren çatışmalarda ölen en az sekizinci gazeteci oldu.

Oleksandr Makhov

“HER VAKİT EN CESURLAR ARASINDAYDI”

Hislerini söz eden Zelenski, sabahın erken skent aydın haberleritlerinde yaptığı görüntü konuşmasında, “Yurtsever ve samimi ve her vakit kibirden uzaktı. Ve o her vakit en cesurlar ortasındaydı, birinci sırada olanlar ortasındaydı. Rusya bunun bedelini ödeyecek.” dedi.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.