Rus işgalinden kurtarılan Buça’da sivil katliamı! Ellerini arkadan bağlayıp kafalarından vurmuşlar

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 39. güne girilirken, Devlet Lideri Vladimir Putin’in buyruğuyla başlayan askeri harekat tüm şiddetiyle devam …

03.04.2022
Rus işgalinden kurtarılan Buça’da sivil katliamı! Ellerini arkadan bağlayıp kafalarından vurmuşlar

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 39. güne girilirken, Devlet Lideri Vladimir Putin’in buyruğuyla başlayan askeri harekat tüm şiddetiyle devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Lider Yardımcısı Mrehberaydin.comil Podolyak, Ukrayna ordusunun denetimi tekrar ele geçirdiği Buça kentinin elleri geriden bağlı, başlarından vurularak öldürülmüş sivillere ilişkin cesetlerle dolup taştığını aktardı.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Lider Yardımcısı Mrehberaydin.comil Podolyak, Twitter hesabından, elleri arttan bağlı formda yerde yatan cansız vücutların fotoğraflarını paylaşarak, “Rus askerlerince vurularak öldürülen elleri bağlı insanların cesetleri sokaklarda yatıyor. Bu beşerler asker değildi, silahları yoktu. Şu anda işgal altındaki topraklarda buna emsal kaç hadise daha yaşanıyor” sözünü kullandı.

“SİVİLLERİ KORUYABİLMEMİZ İÇİN BİZE SİLAH VERİN”

Bir başka paylaşımında Rusya’nın Ukrayna ulusunu yok etmek için savaş yürüttüğünü öne süren Podolyak, “Biz sempati ya da beğeni talep etmiyoruz. Bizim ismimize savaşmanızı da istemiyoruz. Tek bir şey istiyoruz, sivilleri koruyabilmemiz için bize silah verin. Öbür her şeyi kendimiz yapacağız.” açıklamasında bulundu.

KATLEDİLEN SİVİLLER TOPLU MEZARLARA GÖMÜLMÜŞLER

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppa da Twitter’dan Buça’ya bağlı Motijin köyünde 2’si bayan 4’ü erkek elleri artlarından bağlı ve başlarından vurularak öldürülen 6 sivilin cesedinin bulunduğunu duyurdu. Toplumsal paylaşım sitelerinde, Buça’da sivillerin katledilerek toplu mezarlara gömüldüğünü, kuyulara atıldığını gösteren fotoğraflar da paylaşıldı.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.