Rus gazeteci Kiev’de yaşanan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Rus gazeteci Oksana Baulina, Ukrayna’nın başşehri Kiev’de Rus bombardımanı sonucu hayatını kaybetti. Bölgede aktarılan habere nazaran meydana …

24.03.2022
Rus gazeteci Kiev’de yaşanan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Rus gazeteci Oksana Baulina, Ukrayna’nın başşehri Kiev’de Rus bombardımanı sonucu hayatını kaybetti. Bölgede aktarılan habere nazaran meydana gelen durumları kayıtlara geçirmek için orada bulunan Baulina, 29 gündür yaşanan savaşta ölen 5. gazeteci oldu.

Ukranya- Rusya ortasında yaşanan savaşta 29. güne girilirken cepheden vefat haberleri gelmeye devam ediyor. Rus ordusu bölgede maksat gözetmeksizin akınlarına devam ederken Ukrayna ordusu ve sivil halk hücumlara direnmeye çalışıyor. Öte yandan gün içerisinde Ukrayna’da bulunan bir Rus gazetecinin, Rus ordusunun bombalı atakları sonrası hayatını kaybettiği öğrenildi. Gazetecinin The Insider için çalıştığı açıklandı.

UKRAYNA’DA YAŞANANLARI KAYIT ALTINA ALIRKEN ÖLDÜRÜLDÜ

The Insider gazetesi, Ukrayna’nın Podil kentinde çalışan Oksana Baulina isimli gazetecinin bölgede yaşananları kamerası ile kayıt altına alırken öldürüldüğünü açıkladı. Rus ordusunun bombalı saldırısı sonrası hayatını kaybeden Oksana’nın yakınında bulunan 1 kişi daha hayatını kaybederken 2 kişinin yaralandığı bildirildi.

ÖLEN GAZETECİ SAYISI 5’E YÜKSELDİ

Mart ayında Ukrayna televizyonu LIVE ve İspanyol Haber Ajansı EFE için çalışan kameraman Yevhenii Sakun, Kiev‘deki televizyon kulesinin bombardımanında ölmüştü. Bu vefattan iki hafta sonra ABD’li gazeteci ve sinema imalcisi Brent Renaud, Kiev‘in dışındaki İrpin’de hayatını kaybetmişti. Fox TV’ye çalışan kameraman Pierre Zakrzewski ve Oleksandra Kuvshinova ise savaşın başında, Kiev dışında araçlarına ateş açılması sonucu hayatlarını kaybetmişlerdi.

Gazeteci,Ukrayna,Rus ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.