Rus devlet televizyonunda skandal yayın! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da fotoğrafını paylaştılar

Belarus ile gerçekleştirdiği ortak tatbikat ve yaptığı açıklamalarla savaş tansiyonunu bölgeye getiren Rusya’dan skandal bir hareket daha geldi …

21.02.2022
Rus devlet televizyonunda skandal yayın! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da fotoğrafını paylaştılar

Belarus ile gerçekleştirdiği ortak tatbikat ve yaptığı açıklamalarla savaş tansiyonunu bölgeye getiren Rusya’dan skandal bir hareket daha geldi. Devlet televizyonunda yayımlanan bir programda Rusya başkanı Putin’e yakın bir sunucu “Savaş kimlerin işine gelir” sorusunu sordu ve ortalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa önderi Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın da bulunduğu başkanların fotoğraflarını paylaştı.

Rusya ile Ukrayna ortasında tansiyon her ne kadar Rusya Başkanı Vladimir Putin ve ABD Lideri Joe Biden’ın bir tepe için prensipte anlaştığını duyurması ile azalsa da Rusya devlet televizyonunda yayınlanan bir program tansiyonu körüklemeye yetti.

SKANDAL LİSTEDE BİRÇOK ÖNDER YER ALDI

Rusya devlet televizyonu Rossiya 1’de yayınlanan bir programda sunucu, “Hangi önderlerin savaşa muhtaçlığı var” diye kısım hazırladı. Sunucunun hazırladığı listede ortalarında birçok başkan yer alırken, hali hazırda görülenin münasebetleri de söylendi.

TOPLUMSAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden Boris Johnson’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emmanuel Macron’a birçok ismin yer aldığı liste toplumsal medyada gündem oldu.

DEVLET TELEVİZYONUNDA PUTİN’E YAKIN SUNUCU

Putin’e yakın olduğu belirtilen sunucu Dmitry Kiselyov, Ukrayna ordusunun ülkenin doğusunda binlerce insanı öldürdüğünü öne sürerken, bu tansiyonun gerisinde da batılı önderlerin olduğunu argüman etti.

Başkan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.