Resmi ziyaret için Suudi Arabistan’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan umre yaptı

Dün iki günlük ziyaret için Suudi Arabistan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, umre yaptı. Erdoğan’a umre ziyaretinde Sıhhat Bakanı …

29.04.2022
Resmi ziyaret için Suudi Arabistan’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan umre yaptı

Dün iki günlük ziyaret için Suudi Arabistan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, umre yaptı. Erdoğan’a umre ziyaretinde Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Suudi Arabistan Hükümdarı Selman bin Abdülaziz El Suud’un daveti üzerine iki günlük ziyaret çerçevesinde eşi Emine Erdoğan ile Suudi Arabistan’a gitti. Erdoğan, Suudi Arabistan Hükümdarı Selman bin Abdülaziz Al Suud tarafından resmi merasimle karşılandı. Al-Salam Sarayı’ndaki merasimde, iki ülkenin ulusal marşları çalındı.

YEMEKTE BİR ORTAYA GELDİLER

Karşılama merasiminin akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman heyetlerini birbirine takdim etti. Erdoğan ve Selman, basına kapalı gerçekleştirilen baş başa görüşmenin akabinde akşam yemeğinde bir ortaya geldi.

UMRE YAPTILAR

Erdoğan, Suudi Arabistan’da Umre ziyareti de gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da eşlik etti.

“UMRENİZ MEBRUR OLSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kabe’ye yaptığı Umre ziyaretinden fotoğraf paylaşan Esenler Belediye Lideri ve İBB AK Parti Küme Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, “Umreniz mebrur olsun” tabirlerini kullandı.

Erdoğan,Suud,Umre ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.