Resmi Gazete’de yayımlandı! Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına çok sayıda atama yapıldı

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda yapılan vazifeden almalar ile yeni atamalara ait kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de …

09.04.2022
Resmi Gazete’de yayımlandı! Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına çok sayıda atama yapıldı

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda yapılan vazifeden almalar ile yeni atamalara ait kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Özelleştirme Yönetimi Başkanlığına Bekir Emre Haykır atanırken; Hazine ve Maliye Bakanlığında 5 vilayet defterdarı vazifeden alındı, toplam 75 vilayet defterdarlığında değişikliğe gidildi. Ticaret Bakanlığında da açık bulunan Ticaret Başmüfettişliğine 13 başmüfettiş, Ticaret Müfettişliğine ise 11 müfettiş atandı.

Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına nazaran Özelleştirme Yönetimi Başkanlığına Lider Yardımcısı Bekir Emre Haykır atandı.

STRATEJİ VE BÜTÇE BAŞKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan Kesimler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına Faruk Cirit ve Murat Deliçay; Bütçe Genel Müdür Yardımcılığına Ali Rençber, Ömer Nuri Türkşen, Halil İbrahim Kurdoğlu; İSEDAK ve Memleketler arası Kalkınma İşbirliği Genel Müdür Yardımcılığına Selçuk Koç atandı.

75 VİLAYET DEFTERDARLIĞINA ATAMA

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik Münasebetler Genel Müdürü Kemal Çağatay İmirgi misyondan alınarak yerine Serhat Köksal getirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığında Antalya, Bartın, Denizli, Ordu ve Gaziantep defterdarları 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü unsurları gereği misyonlarından alındı. Toplam 75 vilayet defterdarlığına ise yeni defterdarlar atandı.

TİCARET BAKANLIĞINDA ATAMALAR

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü unsurları yeterince Ticaret Bakanlığında açık bulunan Ticaret Başmüfettişliğine 13 başmüfettiş, Ticaret Müfettişliğine ise 11 müfettiş atandı.

Kararla birlikte yapılan öteki atamalar ve misyondan almalar ise şöyle; Bursa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Salih Başparmak misyondan alındı. Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Mustafa Kemal Ortan getirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kahramanmaraş Vilayet Müdürlüğüne Kadir Uysal atandı. Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Lider Yardımcısı Halil İbrahim Tongur vazifeden alınarak yerine Haluk Yılmaz getirildi.

aydın haberleri / Ferhat Ekinci – İktisat

Lider,Bakanlığı,Atama,Genel Müdür ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.