Putin’in yakını Ukrayna’da yakalandı! Zelenski, teslim etme karşılığında Rusların elindeki vatandaşlarını istedi

Ukrayna önderi Zelenski, dün bir fotoğraf yayınlayarak Rusya Devlet Lideri Putin’le yakın bağları olan Ukraynalı muhalefet başkanı Medvedçuk’un …

13.04.2022
Putin’in yakını Ukrayna’da yakalandı! Zelenski, teslim etme karşılığında Rusların elindeki vatandaşlarını istedi

Ukrayna önderi Zelenski, dün bir fotoğraf yayınlayarak Rusya Devlet Lideri Putin’le yakın bağları olan Ukraynalı muhalefet başkanı Medvedçuk’un yakalandığını duyurdu. Zelenski, 48 günlük saklambacın akabinde yakalanan Medvedçuk’u verme karşılığında Rusya’dan savaş boyunca esir düşen Ukraynalıları istedi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, savaşın 48. gününü değerlendirdiği görüntü bildirisinde, ülkesine saldıran Rusya’nın büyük kayıplar verdiğini belirtti.

Rusların Ukrayna‘yı birkaç gün içerisinde işgal etmeyi planladığını lakin 48 skent aydın haberleritlik planlarının 48 güne uzandığını söyleyen Zelenski, “Rus ordusu bu 48 günde Çeçenistan’daki 2 savaşta, Sovyetler Birliğinin ise Afganistan’da 10 yılda kaybettiğinden daha fazla kayıp verdi” dedi.

“ESİR TUTULAN UKRAYNALILARLA DEĞİŞELİM”

Zelenski, Ukrayna Güvenlik Servisinin (SBU) özel bir operasyonla gözaltına aldığı Viktor Medvedçuk’la ilgili değerlendirmelerde bulundu. Rus yanlısı Ukraynalı siyasetçi Viktor Medvedçuk’un kelepçe takılmış bir fotoğrafını paylaşan Zelenski, Putin’e yakınlığıyla bilinen isim üzerinden Rusya’ya ileti gönderdi.

Medvedçuk’un 48 gün saklanmayı başardığını lakin sonunda yakalandığını söz eden Zelenski, “Rusya Federasyonu’na Medvedçuk’u Rusların esir tuttuğu Ukraynalılarla değişmeyi öneriyorum. Kolluk kuvvetlerimiz ve ordumuz da bu mümkünlüğü göz önünde bulundursun” diye konuştu.

PUTİN’İN KIZININ VAFTİZ BABASI

Putin’in kızının vaftiz babası olduğu öne sürülen Medvedçuk, Ukrayna’nın kıymetli ölçüde ikinci partisi olarak bilinen Hayat İçin Muhalefet Platformu’nun önderi. Medvedçuk, Mayıs 2021’de devlete rehberaydin.comnet kuşkusuyla mesken mahpusu cezası almıştı. Medvedçuk’un, ülkedeki savaşın başlamasının akabinde mesken hapsinden kaçmıştı.

Rus,Ukrayna,Zelenski,Gün ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.