Putin’den gözdağı: Batı, Ukrayna’ya uzun menzilli füzeler tedarik ederse daha önce dokunulmamış hedefleri vururuz

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 103 gün geride kalırken, Devlet Lideri Vladimir Putin haftalar sonra Rus devlet televizyonuna çıkarak tehditler …

06.06.2022
Putin’den gözdağı: Batı, Ukrayna’ya uzun menzilli füzeler tedarik ederse daha önce dokunulmamış hedefleri vururuz

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 103 gün geride kalırken, Devlet Lideri Vladimir Putin haftalar sonra Rus devlet televizyonuna çıkarak tehditler savurdu. Batı’nın Ukrayna’ya uzun menzilli füzeler tedarik etme teşebbüslerine ateş püsküren Putin, “Uygun sonuçları çıkaracağız ve bu türlü bir durum gerçekleşirse silahlarımızı daha evvel vurmadığımız gayeleri vurmak için kullanacağız” diye konuştu.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, başta ABD olmak üzere Batı’nın Ukrayna‘ya silah yardımını sürdürdüğü bu günlerde; Rus devlet televizyonu Russia 1’e röportaj verdi.

“SİLAHLARIMIZI VURMADIĞIMIZ AMAÇLARI VURMAK İÇİN KULLANACAĞIZ”

Putin, Batı’nın Ukrayna‘ya uzun menzilli füzeler tedarik etmesi halinde, Moskova‘nın daha evvel dokunulmamış gayeleri vuracağını söyledi;

“Uygun sonuçları çıkaracağız ve silahlarımızı daha evvel vurmadığımız amaçları vurmak için kullanacağız.”

“ÇATIŞMAYI UZATMAK İSTİYORLAR”

Putin ayrıyeten; Kiev’e yeni silah teslimatlarının çatışmayı uzatmayı amaçladığını belirtti.

BATI’NIN TEDARİK ETTİĞİ TANKLAR VURULDU

Öte yandan Rusya, haftalar sonra Ukrayna‘nın başşehri Kiev yeni bir hücum gerçekleştirdi. Moskova idaresi, atakta Avrupa tarafından tedarik edilen tankların tutulduğu alanın amaç alındığını argüman ederken, Ukrayna ise roketlerin hiçbir tankın yer almadığı tren tamirat tesisini vurduğunu söyledi. Taarruzun akabinde kentin üzerinde siyah dumanlar yükseldiği görüldü. Hücumda en az bir kişinin ziyan gördüğü belirtildi. Rus birlikleri, Ukrayna’nın kuzeyindeki Donbas bölgesine yönelik ataklarını yoğunlaştırmasıyla birlikte başşehir Kiev büyük ölçüde taarruzlardan kurtulmuştu. Kentte hayat yavaş yavaş olağana dönerken, barlar ve kafeler tekrar açıldı ve halk da sokaklara dönmeye başladı. Fakat Cumartesi günkü hücumla birlikte bu imaj ortadan kalktı.

FÜZELERİN MAKSAT ALDIĞI FABRİKA MÜHÜRLENDİ

Rus seyir füzeleri, kentin doğusundaki iki bölgeyi amaç aldı. Toplumsal medyada patlamaları gösteren birtakım görüntüler da paylaşıldı. Füzelerin gaye aldığı bölgelerden birinde hayat olağan akışında devam etti. Maksat alınan fabrika mühürlendi fakat etrafındaki işletmeler işlerine devam etti; belediye otobüsleri de bölgede yolcu indirmeyi sürdürdü. Moskova’nın tezine nazaran taarruzda, Avrupa’nın gönderdiği tanklar ve zırhlı araçların tutulduğu alan bombalandı. Kiev bu iddiayı, “açık yük vagonları ile tahıl arabalarının” tamirlerinin yapıldığı bir bakım tesisinin gaye alındığı gerekçesiyle reddetti.

Amaç,Saldırı,Rus,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.