Plajlar bölgesindeki yapıları belediye ekipleri yıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi grupları, Ereğli-Alaplı ortasındaki plajlar bölgesindeki yapılaşmaları kıyı kenar çizgisine alışılmamış …

09.12.2021
Plajlar bölgesindeki yapıları belediye ekipleri yıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi grupları, Ereğli-Alaplı ortasındaki plajlar bölgesindeki yapılaşmaları kıyı kenar çizgisine alışılmamış olduğu münasebeti ile yıktı.

Zonguldak‘ın Ereğli ilçesi Belediyesi grupları, Ereğli-Alaplı ortasındaki plajlar bölgesindeki yapılaşmaları kıyı kenar çizgisine muhalif olduğu münasebeti ile yıktı.

Kdz. Ereğli Belediyesi grupları sabah erken skent aydın haberleritlerde plajlar bölgesine gelerek bu bölgedeki işletmelerin sahiplerini kıymetli eşyalarını almaları konusunda uyardı. İşletme sahiplerinin eşyalarını almalarının akabinde iş makineleri ile yıkımlar gerçekleşti. Yıkım esnasında barakalarda bulunan içecek dolapları ve özel eşyalar ise belediye paklık işçisi tarafından dışarı çıkartılarak sahiplerine teslim edildi. Çalışmalar sırasında iki yavru kedinin barakaların altında kaldığını gören gruplar bir müddet kedileri bulabilmek için uğraş harcadı. Gruplar tarafından yakalanan yavru kediler özel bir kafese konularak Ereğli Belediyesi’ne ilişkin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ne gönderilerek müdafaa altına alındı. Yıkım çalışmaları sırasında çok sayıda polis takımı de güvenlik hedefli bölgede bekletildi.

Bölgede denetlemelerde bulunan Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli Kaymakamlığı’ndan gelen talimat doğrultusunda Ereğli-Alaplı ortasındaki deniz kıyılarında imara karşıt yapıların tespit edilmesinin akabinde 1 hafta evvel boşaltılma tebligatları yapıldığını söyledi. Aydın, kimi vatandaşların kaçak olan yapıları kendilerinin kaldırdığını tabir etti. – ZONGULDAK

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.