Pehlivan’dan Yeni Yıl Müjdesi

İzmir Orman İşletmeleri Müdürlüğü’nde imzalanan merasimde konuşan Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Yahşelli’de bulunan devlet …

20.12.2021
Pehlivan’dan Yeni Yıl Müjdesi

İzmir Orman İşletmeleri Müdürlüğü’nde imzalanan merasimde konuşan Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Yahşelli’de bulunan devlet ormanını bugün imzaladığımız mukavele ile 30 yıllığına kiralamış bulunmaktayız. Bu bölgede Menemen’imize nefes aldıracağımız bir projeyi hayata geçireceğiz.

MENEMEN, İZMİR (Habermetre kadar) – İzmir Orman İşletmeleri Müdürlüğü’nde imzalanan merasimde konuşan Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Yahşelli’de bulunan devlet ormanını bugün imzaladığımız kontrat ile 30 yıllığına kiralamış bulunmaktayız. Bu bölgede Menemen’imize nefes aldıracağımız bir projeyi hayata geçireceğiz. Tüm hemşehrilerimize güzel uğurlu olsun” dedi.

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, yeni yıl öncesi Menemenlilere mesire alanı muştusu verdi. Yahşelli Mahallesi sonları içerisinde 110 bin metre kadarkare alanı kapsayan devlet ormanı, Lider Vekili Pehlivan’ın teşebbüsleri sonucu İzmir Orman İşletmeleri Müdürlüğü’nde imzalanan kontrat ile 30 yıllığına kiralandı. İzmir Orman İşletmeleri Müdürü Ersen Çetin’in de hazır bulunduğu imza merasiminde konuşan Lider Pehlivan, “Yahşelli Mahallemiz sonları içerisindeki devlet ormanımızı, 30 yıllığına Menemenli hemşehrilerimizin kullanımına açacak olan imzayı, bugün atmış bulunmaktayız. Menemenlilere nefes olacak bu protokolün gerçekleşmesinde dayanakları bulunan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, AK Parti Genel Lider Yardımcımız Hamza Dağ’a, AK Parti İzmir Vilayet Liderim Kerem Ali Sürekli’ye, çok değerli milletvekillerimize, İzmir Orman Bölge Müdürümüz Sayın Zafer Derince’ye ve İzmir Orman İşletmeleri Müdürümüz Ersen Çetin’e ve Cumhur İttifaki Menemen İlçe Liderlerimize şahsım ve Menemenli hemşehrilerim ismine teşekkür ediyorum” dedi.

YEMYEŞİL PROJE

1/5000 ölçekli nazım imar planı hududunda kalan bu alanda Menemen’e çok hoş bir mesire alanı kazandıracaklarını söz eden Pehlivan, “Bizim ilçemiz için ulaşmak istediğimiz büyük amaçlarımız, gerçekleştirmek için de şahane planlarımız, hayallerimiz var. Menemen’de hayatı canlandıracak, farkındalığımızı güçlendirecek projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu mevzuda çok sayıda proje hazırladık. Bunlardan birini de 2. Çamlık diye bildiğimiz ormanlık alanda gerçekleştireceğiz. Bu açıdan Orman Bölge Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz mukaveleyi çok önemsiyorum. Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len ormanlık alanda çok hoş bir mesire alanı oluşturacağız. Mesire alanımız; yürüyüş-bisiklet yolları, piknik alanları, spor alanları, çocuk oyun alanları ve toplumsal donatı alanlarıyla Menemen’imize ve bölgemize nefes aldıracak. İnşallah hemşehrilerimizin toplumsal hayatına farklı bir renk getirecek. Böylece Menemenimizdeki yeşil alan ölçüsünü da kıymetli bir oranda artırmış olacağız. Şimdiden tüm değerli hemşehrilerime güzel ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Habermetre kadar – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.