Oltu’da karga istilası

Erzurum’un Oltu ilçesinde gün geçtikçe artan kargaların sayısı vatandaşları rahatsız ediyor. HİSARCIK, KÜTAHYA (rehberaydin.com) – Erzurum’un …

09.02.2022
Oltu’da karga istilası

Erzurum’un Oltu ilçesinde gün geçtikçe artan kargaların sayısı vatandaşları rahatsız ediyor.

HİSARCIK, KÜTAHYA (rehberaydin.com) – Erzurum‘un Oltu ilçesinde gün geçtikçe artan kargaların sayısı vatandaşları rahatsız ediyor. Vatandaşlar kargaların çıkardıkları seslerden ötürü gece uyumakta zorluk çekiyor.

Oltu’da son günlerde karga sayısı artarken çıkardığı seslerle ilçe sakinlerini oldukça rahatsız ediyor. Sabah ezanı ile birlikte ötüşmeye başlayan karga sürüsü yoğunluğu gece geç skent aydın haberleritlere kadar sürüyor. Topluca ötüşmeleri ilçede gürültü kirliliğine neden oluyor.

Oltulu Fırat Aydın, “Oltu semalarında birkaç gündür karga yoğunluğu var. Daha evvel bu kadar çok karga bir ortada görmemiştik. Sesleri bayağı rahatsız edici. Çok ses çıkararak uçuyorlar” dedi.

Oltulu İsmail Hakkı Ekinci, “İlçemizde evvelce bu kadar çok karga yoktu, kargaların bu kadar çok olması insanların gece yatmasını da çok etkiliyor. Rahatsız ediyor bizi yetkililerin bu mevzuda yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi. – ERZURUM

aydın haberleri – Mahallî

Hisarcık, Erzurum, Oltu, Lokal, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.