Öğretmenlerin şehit edildiği okul, yaşam alanı oluyor

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde 1996 yılında 3 öğretmenin teröristlerce şehit edildiği okul, ‘Şehit Öğretmenler Hayat Alanı’ olarak …

25.05.2022
Öğretmenlerin şehit edildiği okul, yaşam alanı oluyor

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde 1996 yılında 3 öğretmenin teröristlerce şehit edildiği okul, ‘Şehit Öğretmenler Hayat Alanı’ olarak düzenleniyor.

Kahramanmaraş‘ın Ekinözü ilçesinde 1996 yılında 3 öğretmenin teröristlerce şehit edildiği okul, ‘Şehit Öğretmenler Hayat Alanı’ olarak düzenleniyor.

22 Nisan 1996’da Ekinözü ilçesine bağlı Altunyaprak Köyü Birinciokulunda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı merasimlerinin yapılmaması için terör örgütü mensuplarınca tehdit edilen, lakin okullarını bayraklarla süsleyerek merasim hazırlıkları yapan Nurettin Aslan, Hacı Ömer Serin ve Aydın Yılmaz isimli öğretmenler, birebir gece şehit edilmişti.

Okul binasının, ‘Şehit Öğretmenler Hayat Alanı’ olarak dizayn edileceğini belirten Kaymakam Bağış, “Şehit öğretmenlerimizin anısını en hoş halde yaşatacak bir projeye başladık” dedi.

Birinci etapta etraf düzenlemesi ve peyzaj işlerinin yapıldığı projedeki çalışmalara şahsen katılan Kaymakam Bağış, “Ekinözü Kaymakamlığı olarak özel bir projeyle 1996 yılından beri atıl durumda olan 3 öğretmemizin şehit edildiği okulda süratli bir fkent aydın haberleriliyet sürdürüyoruz. Projenin bitimi sonrası alana ‘Şehit Öğretmenler Ömür Alanı’ isminin vereceğiz. Şu an etraf düzenlemesi yapılıyor. İlçemizdeki kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımızla el ele vererek en kısa müddette projemizi bitirmeyi hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz Nurettin Aslan, Hacı Ömer Serin ve Aydın Yılmaz, burada eğitim ışığının sönmemesi için şahadete erdiler. Onların aziz anılarını canlı tutmak da bizim en kıymetli misyonumuz. İnşallah bu proje ile de hem onların isimleri yaşayacak. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere vatanı ve bayrağı için seve seve can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” halinde konuştu. – KAHRAMANMARAŞ

aydın haberleri / Lokal

Şehit,Öğretmenler,Proje ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.