Ödemiş’te kar yağışı etkili oluyor

ÖDEMİŞ, İZMİR (kent aydın haberleri) – İzmir’in Ödemiş ve Aydın’ın Sultanhisar ilçelerinde ağır kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı …

24.01.2022
Ödemiş’te kar yağışı etkili oluyor

ÖDEMİŞ, İZMİR (kent aydın haberleri) – İzmir’in Ödemiş ve Aydın’ın Sultanhisar ilçelerinde ağır kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.Ödemiş-Bozdağ karayolu, ağır kar yağışı nedeniyle jandarma grupları tarafından araçların geçişine süreksiz olarak kapatıldı.Kara…

ÖDEMİŞ, İZMİR (kent aydın haberleri) – İzmir‘in Ödemiş ve Aydın’ın Sultanhisar ilçelerinde ağır kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.

Ödemiş-Bozdağ karayolu, ağır kar yağışı nedeniyle jandarma grupları tarafından araçların geçişine süreksiz olarak kapatıldı.

Karayolları, İzmir Büyükşehir ve Ödemiş Belediyesi grupları, gündüz skent aydın haberleritlerinde başlayan kar yağışının tesirini artırması üzerine yolların kapandığı bölgelerde çalışma başlattı.

Ödemiş’in Gölcük ve Bozdağ mahallelerinde kar yoğunluğu nedeniyle birtakım araçlar yolda sıkışmış kaldı.

Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı gruplarının de dayanak verdiği çalışmada yolda sıkışmış kalan araçlar kurtarıldı.

Jandarma, Birgi Mahallesi’nden Gölcük ve Bozdağ mahallelerine giden yolu da süreksiz olarak trafiğe kapattı.

Ödemiş Belediye Lideri Mehmet Eriş, gazetecilere yaptığı açıklamada “Ödemiş’in Gölcük Mahallesi ile Bozdağ Mahallesi ortasında, kar yağışının artması üzerine bölgede yolun aksadığı yerlerde Ödemiş, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları takımları bölgede vatandaşlarımız yolda sıkışmış kalmaması için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Çalışmalara Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı takımları de dayanak verdi. Şu anda yolda kalan vatandaşımız yok. Takımların çalışmaları kar yoğunluğunun olduğu bölgelerde sürüyor.” diye konuştu.

Bozdağ Mahallesi’nin kayak merkezinde kar kalınlığının 30 ile 40 santimetre kadaryi bulduğu öğrenildi.

kent aydın haberleri / Turgay Konuralp – Son Dakika Haberleri

Ödemiş, Aydın, İzmir, kar, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.