New York’ta Türk vatandaşına bıçaklı saldırı! Polis şimdi her yerde onu arıyor

New York’ta bir Türk vatandaşı, kimliği belgisiz bir kişi tarafından “Türk olduğu için” göğsünden bıçaklandı. New York Polis Departmanı (NYPD …

18.04.2022
New York’ta Türk vatandaşına bıçaklı saldırı! Polis şimdi her yerde onu arıyor

New York’ta bir Türk vatandaşı, kimliği belgisiz bir kişi tarafından “Türk olduğu için” göğsünden bıçaklandı. New York Polis Departmanı (NYPD) tarafından verilen bilgilendirme argümanında ise bıçaklı saldırgan hakkında bilgi veren bireylere 3500 dolar ödül verileceği bildirildi. Öte yandan kaynaklar, saldırganın şahsı bıçaklamadan evvel Türk olup olmadığını sorduğunu daha sonra “Türklerden nefret ediyorum” diyerek bıçakladığını aktardı.

New York Polis Departmanının (NYPD) Twitter hesabından, akının Manhattan’da 9. cadde ile 44. sokakta 15 Nisan’da meydana geldiği bilgisi ve saldırganın manzarası paylaşıldı. Polis, daha sonra kimliği bilinmeyen bir kişinin Türkiye zıddı kelamlar söyleyerek, 24 yaşındaki bir erkeği göğsünden bıçakladığı açıklaması yaptı.

“TÜRKLERDEN NEFRET EDİYORUM”

Akına uğrayan ve hastaneye kaldırılan kişinin kimliği açıklanmazken, Daily News web sitesinde yer alan habere nazaran, polis kaynakları şüphelinin aksiyonunu gerçekleştirmeden evvel, 24 yaşındaki gence Türk olup olmadığını sorduğunu ve sonra “Türklerden nefret ediyorum.” diyerek saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

SALDIRGAN HAKKINDA BİLGİ VERENE 3500 DOLAR ÖDÜL VERİLECEK

Mahallî medyada yayımlanan bir görüntüde ise taarruza uğrayan kişi için “Türk olduğu için bıçaklandı” bilgisi yer aldı. Kuşkulu hakkında bilgi verecek şahıslara 3 bin 500 dolara kadar ödül verileceğini açıklayan NYPD, taarruza ait nefret kabahati soruşturması başlattı.

kent aydın haberleri / Betül Yürük – Dünya

Türk ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.