Nevruzun keyfini o çıkardı

Nevruzun keyfini o çıkardı Aydın’ın Nazilli ilçesinde Türkiye’nin de içinde yer aldığı geniş bir coğrafyada baharın gelişini müjdeleyen 21 Mart …

22.03.2022
Nevruzun keyfini o çıkardı

Nevruzun keyfini o çıkardı Aydın’ın Nazilli ilçesinde Türkiye’nin de içinde yer aldığı geniş bir coğrafyada baharın gelişini müjdeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamalarında aktiflik boyunca ortada dolaşarak oyun oynayan şirin köpek kutlamalara damga vurdu.

Nevruzun keyfini o çıkardı

AYDIN – Aydın’ın Nazilli ilçesinde Türkiye’nin de içinde yer aldığı geniş bir coğrafyada baharın gelişini müjdeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamalarında aktiflik boyunca ortada dolaşarak oyun oynayan şirin köpek kutlamalara damga vurdu. Görevlilerin tüm gayretlerine karşın her seferinde alana tekrar girerek takımlarla oyun oynayan şirin köpek ilgi odağı oldu.

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Nevruz Bayramı Kutlamaları ve 12. Kültür Sanat ve Edebiyat Şenliğinin açılışında program boyunca sahnede yerli ve yabanı halk oyunları takımları ve protokolün önünden ayrılmayan şirin köpek enteresan anlara neden oldu. Aktiflik boyunca grupların şovlarının plan değişikliğine de neden olan sempatik köpek etrafındakilerin kendisi ile oynadığını düşünerek hem alandan gitmediği üzere hem de şovlar sırasında gruplarla birlikte oyun oynaması renkli imgelere neden oldu. Gülümseten anlara neden olan köpek, izleyici ve protokol üyelerinden de büyük ilgi gördü. Şovların bir kesimi halinde program bitimine kadar o kendi oyununu, gruplar de kendi oyununu oynadı.

aydın haberleri / rehberaydin.com – Kültür Sanat

Oyun,Köpek,Ekipler ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.