Muş’ta “Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı” düzenlendi

Muş Valisi Birincier Gündüzöz’ün başkanlığında “Tanıtım ve Geliştirme Heyeti Toplantısı” gerçekleştirildi. Muş Valisi Birincier Gündüzöz’ün …

06.01.2022
Muş’ta “Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı” düzenlendi

Muş Valisi Birincier Gündüzöz’ün başkanlığında “Tanıtım ve Geliştirme Heyeti Toplantısı” gerçekleştirildi.

Muş Valisi Birincier Gündüzöz’ün başkanlığında “Tanıtım ve Geliştirme Şurası Toplantısı” gerçekleştirildi.

Valilik konferans salonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Vilayet Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında düzenlenen toplantıya, Belediye Lider Vekili Saygıdeğer Bozkurt, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ilçe kaymakamları, ilçe belediye liderleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Destinasyon Küme Müdürü Mehmet Aydın Demir ve Destinasyon Uzmanı Seda Büşra Yuvacı bir sunum yaptı.

Toplantının akabinde açıklama yapan Vali Gündüzöz, verimli ve kıymetli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Turizmin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu ve Muş turizminin her açıdan geliştirilmesi için daima birlikte çaba gösterdiklerini söz eden Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcimiz ve ilgili paydaşlarımızla verimli bir toplantı yaptık. Onların şematik yaklaşımına uygun olarak heyet üyelerimiz Muş’un turizminin daha kurumsal olması, çeşitli pazarlara açılabilmesi için bir kıymetlendirme yaptık. Tekliflerini ortaya koydu. İnşallah bir teknik çalışmalarla kültür ve turizm bakanlığımızın açtığı yoldan Muş’un tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bu ana kadar biliyorsunuz gerçek olarak Muş’ta turizm altyapısı ile ilgili pek çok çalışmayı bir ortada götürdük. Önümüzdeki yıl Kurtik Kayak Merkezimizi rehberaydin.comleye çıkaracağız, onun hazırlıkları var. Onun dışında Varto’da termal kent hazırlığımız var. Münasebetiyle Muş’un doğal, tarih, kültürel özelliklerini Sultan Alparslan’ın diyarı potansiyelimizi tekrar gözden geçirdik. Neler yapabileceğimizi istişare ettik. Boşa kürek sallamadığımız bir toplantı oldu. Sonuçlarını daima birlikte toplayacağız.”

kent aydın haberleri / Sabri Yıldırım – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.