Muş’ta KDV indirimi yumurta üreticisini sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı temel besin eserlerinde KDV’nin yüzde 8’den 1’e düşürülmesi, Muş’ta yumurta üreticilerini …

15.02.2022
Muş’ta KDV indirimi yumurta üreticisini sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı temel besin eserlerinde KDV’nin yüzde 8’den 1’e düşürülmesi, Muş’ta yumurta üreticilerini sevindirdi.

MUŞ (rehberaydin.com) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı temel besin eserlerinde KDV’nin yüzde 8’den 1’e düşürülmesi, Muş’ta yumurta üreticilerini sevindirdi.

Muş’ta 60 bin tavuk ve 30 bin civciv kapasitesi ile yumurta üretimi yapan işletme sahibi Aydın Çelik, günde 30 bin yumurta satışı gerçekleştiriyor. Temel besin eserlerinde KDV indiriminin etikete yansıyacak olması üreticileri heyecanlandırdı. Marketlerdeki satışların artmasıyla üretime daha fazla katkı sağlamayı planlayan üreticiler, vatandaşın alım gücünün de artacağına işaret etti.

Yumurta satışı üretimi artıracaktır”

KDV indiriminin yumurta kesimine de yansıdığını anlatan Çelik, “Marketlerdeki yapılan indirimlerden bizlerde keyifleniyoruz. Zira bizim dalımızı de ilgilendiren bir bahis. Yumurta her meskene giren bir eserdir. Yumurta satışı üretimi artıracaktır. Maliyetler çok derecede yüksek. Bizim pazar sıkıntımız yok. Etraf vilayetler Diyarbakır, Bingöl, Batman, Siirt, Van Bitlis’e eser gönderiyoruz. Yıllardır bu işi yapıyoruz. Maliyetler düştüğü vakit kesinlikle biz tam kapasiteyle rahat çalışabiliriz. Burada 12-13 kişi çalışmaktadır” dedi. – MUŞ

aydın haberleri – İktisat

Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı, Yumurta, Muş, İktisat, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.