Müslüme’nin şüpheli ölümü nedeniyle tutuklanan dedesi, öz babası çıktı

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra cansız vücudu bulunan 3 yaşındaki Müslüme’nin vefatıyla ilgili dedesi tutuklanmıştı. Sabah’ın haberine …

26.11.2021
Müslüme’nin şüpheli ölümü nedeniyle tutuklanan dedesi, öz babası çıktı

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra cansız vücudu bulunan 3 yaşındaki Müslüme’nin vefatıyla ilgili dedesi tutuklanmıştı. Sabah’ın haberine nazaran yapılan DNA tahlilinde yörük Kızı Müslüme’nin dedesi, öz babası çıktı.

Mersin‘in Gülnar ilçesinde Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 3 yaşındaki kızı Müslüme’nin cansız vücudu, kaybolduktan 10 gün sonra dün ormanlık alanda bulundu. Müslüme’nin cansız vücudu, kaybolduğu yerden 7 kilometre kadar uzaklıkta, 500 metre kadar yüksekliğindeki bir dağın doruğunda bulundu.

DEDESİ TUTUKLANDI

Küçük kızın mevti sonrasında bütün aile üyeleri gözaltına alındı. Sözlerine edilen taleplan aile bireyleri Müslüme’nin cenazesine de katılamadı. 4 gün sonrasında adliyeye sevk edilen aile üyelerinden dede Hasan Yağal tutuklandı. Anne, baba ve öteki şahıslar ise hür bırakıldı.

DNA TAHLİLİNDE BABASI, DEDESİ ÇIKTI

Sabah’tan Sema Alim Dalgıç’ın haberine nazaran Müslüme’nin cansız vücudundan İsimli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise 70 yaşındaki dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme’nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.