Müslüme’nin ölümüyle ilgili yayın yasağına uymayanlara soruşturma

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Müslüme Yağal’ın vefatıyla ilgili soruşturma kapsamında 22 Kasım’da yayın yasağı …

28.11.2021
Müslüme’nin ölümüyle ilgili yayın yasağına uymayanlara soruşturma

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Müslüme Yağal’ın vefatıyla ilgili soruşturma kapsamında 22 Kasım’da yayın yasağı kararı verildiği belirtildi.Yasağa karşın haber yapıldığına yer verilen açıklamada, şunlar belirtildi:”Yayın ya…

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Müslüme Yağal’ın vefatıyla ilgili soruşturma kapsamında 22 Kasım’da yayın yasağı kararı verildiği belirtildi.

Yasağa karşın haber yapıldığına yer verilen açıklamada, şunlar belirtildi:

“Yayın yasağına karşın ulusal ve mahallî ölçekteki yazılı ve görsel basında bir kısım yanlış içerikli, kişilik haklarını ihlal edici, basının haber verme hakkı ve vazifesinin sonlarını aşan ve soruşturmanın selametini tehlikeye düşürebilecek nitelikte birçok haber yapıldığı görülmüştür. Belirtilen içerikteki haberlere yönelik olarak Silifke Cumhuriyet Başsavcılığımızca Türk Ceza Kanunun ‘Gizliliğin ihlali’ başlıklı 285. hususu kapsamında soruşturma başlatılmıştır.”

NE OLMUŞTU?

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme’nin kaybolduğunu belirten Yağal ailesi durumu ilgililere bildirmişti. AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma gruplarınca kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmış, kayıp kız çocuğunun cesedi 19 Kasım’da bulunmuştu.

Müslüme Yağal’ın cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilmişti.

Jandarma takımlarınca gözaltına alınan 8 aile yakınından dede H. Yağal, 23 Kasım’da tutuklanmış, öbürleri hür bırakılmıştı. Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturmanın tüm taraflarıyla aydınlatılması için yayın yasağı kararı alındığını bildirmişti.

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturmanın tüm taraflarıyla aydınlatılması için yayın yasağı kararı alındığını bildirmişti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.