Müslüme’nin ölümüne ilişkin flaş gelişme! Dedesi tutuklandı

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız vücudu bulunan ve cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilen Müslüme Yağal’ın …

23.11.2021
Müslüme’nin ölümüne ilişkin flaş gelişme! Dedesi tutuklandı

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız vücudu bulunan ve cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilen Müslüme Yağal’ın vefatına ait dün adliyeye sevk edilen çocuğun anne, baba, kardeşleri ve birtakım aile yakınlarının da ortasında ol…

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız vücudu bulunan ve cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilen Müslüme Yağal’ın vefatına ait dün adliyeye sevk edilen çocuğun anne, baba, kardeşleri ve birtakım aile yakınlarının da ortasında olduğu şahısların savcılık sorgusu tamamlandı.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan dede H. Yağal tutuklandı.

Öteki aile yakınları savcılıkça özgür bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme’nin kaybolduğunu belirten Yağal ailesi durumu ilgililere bildirmişti. AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma takımlarınca kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmış, kayıp kız çocuğunun cesedi 19 Kasım’da bulunmuştu.

Jandarma takımları, aile bireylerini ve birtakım akrabalarını tabirlerini almak üzere karakola götürmüştü.

Müslüme Yağal’ın cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilmişti.

Gülnar İlçe Jandarma Komutanlığınca, Müslüme’nin vefatına ait gözaltına alınan 8 aile yakının sorgusu tamamlanmış, bireyler dün adliyeye sevk edilmişti.

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, soruşturmanın tüm taraflarıyla aydınlatılması için yayın yasağı kararı alındığı bildirilmişti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.