Müslüme’nin akrabalarının sorgusu sürüyor

Karaman’dan kışı geçirmek için 10 Kasım’da Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen Sarıkeçili Yörüklerinden, 7 çocuklu …

21.11.2021
Müslüme’nin akrabalarının sorgusu sürüyor

Karaman’dan kışı geçirmek için 10 Kasım’da Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen Sarıkeçili Yörüklerinden, 7 çocuklu Yağal ailesinin 6’ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan kayboldu.En son çadır kurdukları alanın yanın…

Karaman’dan kışı geçirmek için 10 Kasım’da Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen Sarıkeçili Yörüklerinden, 7 çocuklu Yağal ailesinin 6’ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan kayboldu.

En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sıhhat takımları sevk edildi.

Arama çalışmalarının 10’uncu gününde Müslüme’den acı haber geldi. Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre aralıktaki Karaağaç mevkisinde, çalılıkların ortasında Müslüme’nin cansız vücudu bulundu.

Yağal’ın cansız vücudu, Gülnar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da otopsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi İsimli Tıp Birimi’ne götürüldü. Burada yapılan otopsinin akabinde Müslüme’nin cenazesi, memleketi Karaman’da toprağa verildi.

AİLESİ CENAZEYE KATILAMADI

Küçük kızın cesedinin bulunduğu gün jandarma takımları, Müslüme Yağal’ın anne ve babasının da ortalarında olduğu yakınlarını tabirleri için İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdü. Anneanne Müslüme Yağal, gece sözünün alınmasının akabinde özgür bırakıldı. Aile, söz süreçleri sürdüğü için Müslüme’nin cenazesine katılamadı.

Baba Mehmet ve anne Selvi Yağal ile ağabeyler, dede ve 2 halanın kuşkulu sıfatıyla gözaltında oldukları bildirildi. Başsavcılığın ek gözaltı müddeti istemesinin akabinde dün sıhhat denetiminden geçirilen aile üyelerinin jandarmadaki sorgusu sürüyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.