Millet Mahallesi modern pazar alanına kavuştu

Yıldırım Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı 10 bin 333 metre kadarkarelik Millet Mahallesi Pazar Yeri hizmete açıldı. YILDIRIM, BURSA …

08.01.2022
Millet Mahallesi modern pazar alanına kavuştu

Yıldırım Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı 10 bin 333 metre kadarkarelik Millet Mahallesi Pazar Yeri hizmete açıldı.

YILDIRIM, BURSA (rehberaydin.com) – Yıldırım Belediyesi‘nin ilçeye kazandırdığı 10 bin 333 metre kadarkarelik Millet Mahallesi Pazar Yeri hizmete açıldı.

Yıldırım Belediyesi tarafından, Güllük-Mimar Sinan ve Piremir Kapalı Pazar alanlarının akabinde ilçeye kazandırılan ‘Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı’ yapılan merasimle ilçe sakinlerinin hizmetine sunuldu. 10 bin 333 metre kadarkarelik kullanım alanına sahip olan Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı, bünyesinde 242 pazar tezgahı, 105 araçlık otopark, ticaret alanları, satış üniteleri, zabıta noktası, teknik üniteler, çay ocağı, abdesthane, bayan ve çocuklara yönelik spor alanları bulunuyor. 2022 yılının açılışlarla dolu bir yıl olacağının altını çizen Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Göreve geldiğimiz günden bu yana imardan kentsel dönüşüme, yol çalışmalarından kültürel projelere kadar birçok kıymetli hizmeti ilçemize kazandırdık. Türkiye’ye örnek olacak bir kentsel dönüşüm projesine imza attık. Bunun bununla bir arada ayrıyeten Bursa’nın değerli ölçüde spor kompleksini gençlerimiz için ilçemize kazandırdık. Mimar Sinan Spor Kompleksi’ni de yeniliyoruz. Çağdaş ve donanımlı bir kompleks olarak hizmete açacağız. Kentin en hoş kütüphanesini gençlerimize sunduk. İlçemizin yeşil alan ölçüsünü arttırmak için çalışıyoruz. Amacı 1,5 milyon metre kadarkare yeşil alan olarak belirledik. Büyükşehir Belediyemiz eliyle ilçemize Vakıf Bera Kent Parkı’nı kazandırdık. Etraf ve Şehircilik Bakanlığının imalini üstlendiği Gökdere Millet Bahçemizde çalışmalar sürüyor. Balaban Mesire Alanımızda çalışmalarımızı tamamladık. Cumalıkızık Mesire Alanında da çalışmaları başlattık. Büyük yeşil alanların bununla birlikte ayrıyeten, çocuklarımızın inanç içinde oyun oynayabileceği, ailelerimizin huzurla vakit geçirebileceği 16 adet mahalle parkını da ilçemize kazandırdık. 26 adet mahalle parkımızı ise sil baştan yeniledik. İnşallah, imali devam eden ve planlanan çalışmalarımız da tamamlandığında Yıldırım’a 1,5 milyon metre kadarkare yeşil alan kazandırmış olacağız. Yıldırım için çalışıyoruz. Bu işlerimizi yaparken bizim değerli ölçüde teminatımız birlik ve beraberliğimiz. Yaptığımız her işi istişare ederek yerinde inceleyerek yapıyoruz. Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak işleri daima birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

Yıldırım halkına vermiş oldukları bir kelamı daha yerine getirmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyleyen Lider Oktay Yılmaz, “Millet Mahallesi’nin en kıymetli muhtaçlıklarının başında kapalı ve çağdaş pazar alanı geliyordu. Yıldırım Belediyesi olarak, hemşehrilerimizden gelen talepler üzerine onların inançlı ve sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabileceği Millet Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde çalışmaları nrehberaydin.comyete erdirdik ve ilçe sakinlerimizin hizmetine sunduk. Haftanın bir günü zerzevat meyve, bir günü giysi pazarı olarak kullanılacak pazar alanını yalnızca alışveriş için değil birebir vakitte 7-24 hizmet verecek bir toplumsal hayat alanı olarak tasarladık. 10 bin 333 metre kadarkare kullanım alanına sahip yerimizde haftanın kalan günlerinde hemşehrilerimize otopark hizmeti ve bayan ve çocuklarımız için spor hizmeti sunacağız. Esnafımızdan bayanlarımıza, çocuklarımızdan yaşlılarımıza toplumun tüm bölümlerinin gereksinimlerine yanıt verecek formda tasarladığımız tesisimiz bölge sakinlerinin toplumsallaşmasına ve ömür standartlarının yükselmesine katkı sağlayacak. Böylesi bir yeri hizmete kazandırırken emek veren personelinden, pazarcısına bütün emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekilleri ismine konuşma yapan AK Parti Bursa Milletvekili Refik İtina, “Bugün burada hoş bir tablo var. 7’den 70’e her yaştan insanımız burada. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Liderimiz vazifeye geldiği günden bu yana ilçemizde hoş bir farkındalık oluştu. Her hafta Yıldırım’da bir açılışımız var. Bu ülkeye, bu kente, bu millete dair amaçları, sıkıntısı olan, yılmayan, azimle çalışan bir belediye liderimiz var. Yıldırım’a hizmet etmek kolay değil. Yılın birinci haftasında bu hoş yapıtın açılışında bizleri buluşturan Oktay Yılmaz Liderimize teşekkür ediyorum. Millet Mahallesi Kapalı Pazar Yeri kentimiz için güzel olsun” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, “Bizim heyecanımız, bir sıkıntımız var. Nereye hizmet ulaştırırız, hangi gereksinimi kapatabiliriz, sabahtan akşama kadar bunları düşünüyoruz. Oktay Liderimiz da bu doğrultuda çok önemli çalışmalar yapıyor. Millet Mahallesi’ne kazandırılan pazar yeri güzel uğurlu olsun. Bu hoş çalışma için değerli Liderimiz Oktay Yılmaz’ı ve takım arkadaşlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Mahallemize güzel uğurlu olsun” dedi.

Lider Oktay Yılmaz’la birlikte Yıldırım’ın değerli bir değişim geçirdiğini vurgulayan Pazarcılar Odası Lideri Refik Aksu, “Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz’ın misyona gelmesiyle birlikte Yıldırım büyük bir ivme yakaladı. Bu muvaffakiyetin kıymetli ölçüde sırrı liderimizin meseleleri yerinde incelemesi ve gerçek noktaya gerçek hizmet götürmesi. Yıldırım’da fikirlerimiz alınıyor ve çalışmalar bu doğrultuda üretiliyor. Pazar yerinin başlangıcından hizmete açılış sürecine kadar her noktasında ortak fikirlerle dahil olduk ve ortaya her manasıyla dört dörtlük bir eser konu bahis oldu.. Bu yapıtın mimarı da Oktay Yılmaz Başkanımızdır” tabirlerini kullandı.

Açılış merasimin akabinde Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz’ın bununla birlikte ayrıyeten AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Salman, AK Parti Bursa Miletvekilleri Refik İhtimam, Muhammet Müfit Aydın, Zafer Işık, Ahmet Kılıç, Atilla Ödünç, 23’üncü Periyot AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Yıldırım İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı, Gürsu Belediye Lideri Mustafa Işık, Karacabey Belediye Lideri Ali Özkan, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, Vakıflar Bölge Müdürü Dr. Haluk Yıldız, Pazarcılar Odası Lideri Refik Aksu, AK Parti Yıldırım İlçe Lideri Ali Erbay, MHP Yıldırım İlçe Lideri Halil İbrahim Bozkurt, meclis üyeleri, Yıldırım Muhtarlar Derneği Lideri Muhsin Sak, mahalle muhtarları, pazar esnafı ve mahalle sakinleri birinci günü kurulan pazar alanını gezdi. – BURSA

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.