MHP Aydın İl Başkanı Alıcık: “2023 seçimleri tesadüflere bırakılacak bir seçim değildir”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) ‘Adım Adım 2023, Vilayet İl Anadolu’ programı son süratiyle sürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP …

05.12.2021
MHP Aydın İl Başkanı Alıcık: “2023 seçimleri tesadüflere bırakılacak bir seçim değildir”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) ‘Adım Adım 2023, Vilayet İl Anadolu’ programı son süratiyle sürüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) ‘Adım Adım 2023, Vilayet İl Anadolu’ programı son süratiyle sürüyor. Programın Aydın ayağındaki toplantıda konuşan MHP Aydın Vilayet Lideri Haluk Alıcık 2023 seçimlerine dikkat çekerek, “Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıl dönümü tesadüflere bırakılamaz. 2023 seçimleri tesadüflere bırakılacak bir seçim değil” dedi.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla gerçekleştirilen ‘Adım Adım 2023, Vilayet İl Anadolu’ programının son toplantısı Aydın’da gerçekleştirildi. MHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sadef, MKYK Üyeleri; Deniz Depboylu, Necmi Yıldırım, Mehmet Ödevli ve Burak Pehlivan 2 günlük Aydın programı boyunca çeşitli ziyaretlerde bulunarak teşkilatları ve halkı dinleyecek. Aydın programının birinci günü Aydın-Denizli Karayolu üzerinde bulunan bir otelde düzenlenen MHP vilayet ve ilçe liderleri ile yöneticileri, ASTİM ve OSTİM OSGB liderleri, STK liderleri, hemşehri dernekleri liderleri, şehit ve gazi aileleri dernek liderleri ve muhtarların da ortalarında bulunduğu geniş iştirakli toplantı ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Aydın Vilayet Lideri Haluk Alıcık, “Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü için geri sayım başladı. 2023 yılında cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri ile birlikte 100’üncü onur yılına ulaşılmış olacaktır. Bu emelle MHP Aydın teşkilatları olarak bütün imkanlarımızı seferber ederek kentimizi karış karış dolaşmanın, hemşehrilerimizle buluşmanın uğraşı içerisindeyiz. ‘Adım Adım 2023, Vilayet İl Anadolu’ programının Aydın ayağında 2 günlük mühlet boyunca hemşehrilerimiz ile hasret giderecek, onları dinleyecek ve gelecek gayelerimizi paylaşacağız. 2023 yılının Haziran ayında yapılacak olan seçimler konusunda milletimizle dertleşeceğiz. Tarihimize sırt çevirmiş, kökünden uzaklaşmış ve işgal edilmiş CHP’nin gerçek yüzünü her ziyaretimizde anlatacağız. 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin HDP ile ittifakını, terörle uğraşa karşı gelişini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bağını koparışını tek tek anlatacağız. Atatürk sevdalısı kardeşlerimizi birer birer uyaracağız. CHP’nin neye dönüştüğünü, kimlere hizmet ettiğini, kaynağından da nasıl koptuğunu izah edeceğiz. Takdirlerini de hemşehrilerimize bırakacağız” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devletini kimse diz çöktüremeyecektir”

2023 seçimlerinin Türkiye için değerli bir seçim olduğunu kaydeden Alıcık, “Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü tesadüflere bırakamayız. 2023 seçimleri tesadüflere bırakılacak bir seçim değil. Biz menfkent aydın haberleritlerimiz için, vatanımız için, geleceğimiz için bu vatandan vazgeçemeyiz. Allah’a çok şükür ki MHP 52 yıllık mazisinde de daima bunu söyledi. Genel liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi başta olmak üzere MHP vefanın adresidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası için 2016’da gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe teşebbüsünde Türk milletinin yanında oldu. Türkiye Allah’ın müsaadesi ile MHP Genel Liderimiz Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletini kimse diz çöktüremeyecek. Bunu çok uygun bilin” diye konuştu.

“MHP, milletinin ve devletinin menfkent aydın haberleritleri savunmaya devam edecek”

Elbet cumhurun net iradesi ile hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumhur İttifakının değerli ölçüde ıslahatlarından birisi olarak tarihe geçmiştir” sözlerini kullanarak kelamlarına başlayan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu ise şöyle konuştu:

“Akdeniz sularında boğulmak istenen Türk milleti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile nefes almıştır. Gasp edilmeye çalışılan dost ve kardeş ülkeler için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile gün artık aydın olmuştur. Cumhur İttifakının meyvesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Akdeniz’de Türk’ün varlığı yine hissedilmiş, Türk milletinin ve varlıkları dahi yok sayılan milletlerin hakları parsel parsel, milim milim, santim santim korunmuştur. Ekonomik dalgalanmalardan medet umanlar, döviz kurları üzerinden Türk milletine kılıç çekenler küçük siyasi rantları uğruna ulusal menfkent aydın haberleritleri görmezden gelenler elbette ki kaybetmeye mahkumdur. Unutmayınız ki MHP millet ve devlet menfkent aydın haberleritine uygun her teşebbüse takviye vermiş cumhurun yüklediği büyük sorumluluğun gereğini harfiyen yerine getirmiştir. Elinden geleni değil, gereği neyse onu yapmaya yeminli takımlarıyla milletinin ve devletinin menfkent aydın haberleritlerini savunmaya devam edecektir.”

Konuşmaların akabinde MHP’ye katılan 60 üyeye rozetleri takılırken, MHP heyeti 2 gün sürecek ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere salondan ayrıldı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.