Metrodaki bıçaklı saldırgan daha önce de annesini rehin almış

İstanbul Kadıköy-Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı’ya elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan Emrah Yılmaz ‘silahla tehdit’, ‘yaralamaya …

28.11.2021
Metrodaki bıçaklı saldırgan daha önce de annesini rehin almış

İstanbul Kadıköy-Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı’ya elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan Emrah Yılmaz ‘silahla tehdit’, ‘yaralamaya teşebbüs’ ve ‘halk ortasında endişe ve panik yaratmak hedefiyle tehdit’ hatalarından tutuklanmıştı. Saldırgan hakkı…

İstanbul Kadıköy-Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı’ya elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan Emrah Yılmaz ‘silahla tehdit’, ‘yaralamaya teşebbüs’ ve ‘halk ortasında endişe ve panik yaratmak emeliyle tehdit’ hatalarından tutuklanmıştı. Saldırgan hakkında çarpıcı bir gerçek daha konu bahis oldu..

Sabah’ın haberine nazaran; metroda yolculara dehşet dolu anlar yaşatan Yılmaz’ın İstanbul Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nce ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ hatasından 2018 yılında tutuklanıp 2 yıl 12 ay mahpus cezası aldığı ve bu yıl aralık ayında tahliye olması gerekirken cezasını güzel halli geçirdiği için 1,5 yıl erkenden tahliyeye edildiği öğrenildi.

2018’de arbede ederek konutta annesini rehin alan saldırgan, bu nedenle 2 yıl 12 ay mahpus cezasına çarptırılmış.

ANNESİNİ REHİN ALMIŞ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye nazaran, babası Ziya ve annesi İpek Yılmaz’ı tehdit ettiği için babası ve annesiyle davalık olan Emrah Yılmaz, şikâyetlerini geri çekmesi için ailesine baskı yapmaya başladı. 30 Mart 2018 annesini darp etti, 2 saat sonra annesini bırakan Emrah Yılmaz hakkında “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” kabahatinden 7 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

‘DAVANIZI GERİ ÇEKMEZSENİZ KOCANI ÖLDÜRÜRÜM’

Yargılamada oğulları hakkında uzaklaştırma kararı da aldırdıklarını söyleyen anne İpek Yılmaz, “Daha evvel de zorla karakola götürüp şikayetimizi geri aldırmaya çalıştı. Olay günü ise bana ‘davanızı geri çekmezseniz kocanı öldürürüm’ dedi. Kapıları kilitleyip beni rehin aldı. Eşim polisi aramış. Polisler 2 saat kadar kapıda kendisini ikna etmeye çalıştı” diyerek oğlundan şikayetçi oldu.

Şahit olarak dinlenen baba Ziya Yılmaz da, meskenden işe gitmek için çıktığında hakkında uzaklaştırma kararı olmasına karşın oğlunu meskenin içinde gördüğünü söyleyerek, “Muhatap olmadan meskenden çıktım. Oğlum ise binanın koridoruna çıktı ve bana sen o davalarını geri çek yoksa seni öldürürüm diyerek tehdit etti, ben apartmandan ayrıldıktan sonra eşim kullandığı telefondan beni aradı ve oğlumun kendisini rehin aldığını söyledi” dedi ve o da eşi üzere oğlundan şikâyetçi oldu.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.