Meteoroloji uyardı, kar ve soğuk hava kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son varsayımlara nazaran bugün yurt genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz …

27.11.2021
Meteoroloji uyardı, kar ve soğuk hava kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son varsayımlara nazaran bugün yurt genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kısımları, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in batısı,Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane, …

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son varsayımlara nazaran bugün yurt genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in batısı,Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli ve Malatya etraflarının yağmur ve sağanak yağışlı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Balıkesir’in batı kıyıları, Muğla, Antalya, Isparta, Ankara’nın kuzeyi, Çankırı, Burdur’un doğu ilçeleri ile Çorum, Amasya ve Tokat etraflarında kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya’nın merkez ve doğusunda şiddetli ve yer yer çok (100-150 kg/m2) olacağı kestirim ediliyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Hafta sonu mevsim normalleri üzerinde seyredecek olan hava sıcaklıklarının salı gününden itibaren hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Çarşamba günü, İç Anadolu’nun tamamı, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İç Ege ve Karadeniz’in batısında kar yağışı tesirli olacak.

Kar yağışıyla birlikte sıcaklıklar, Kütahya ve Çorum’da 3, Konya’da 6, Karaman’da 5, Ağrı’da 8, Erzurum’da 2, Sivas’ta 4, Kayseri’de 5, Kastamonu’da 1 derece olacak.

ANKARA’YA KAR GELİYOR

Ankara’da çarşamba günü gece en düşük sıcaklık 0, gün içinde ise 3 derece olacak. Kar yağışının kentin tamamında tesirli olması bekleniyor.

HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU KESTİRİMLERİ

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.