Meteoroloji güncel raporu yayımladı! İstanbul’da kar yağışı saat 18.00’e kadar aralıklarla devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 20 Mart tarihli şimdiki hava durumu raporunu paylaştı. İstanbul’da gece boyunca yoğunluğunu artıran kar yağışının …

20.03.2022
Meteoroloji güncel raporu yayımladı! İstanbul’da kar yağışı saat 18.00’e kadar aralıklarla devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 20 Mart tarihli şimdiki hava durumu raporunu paylaştı. İstanbul’da gece boyunca yoğunluğunu artıran kar yağışının bugün yüklü sabah skent aydın haberleritleri olmak üzere skent aydın haberlerit 18.00’e kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Öte yandan meteorolojik kaynaklar, hava sıcaklığının 28-29 Mart’tan itibaren 10 derecelerin üzerine üzerine çıkacağını aktardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine nazaran, yurt genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya ve Siirt etraflarının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; sabah skent aydın haberleritlerinde Kastamonu kıyıları, Sinop ve Samsun etraflarında, öğlen skent aydın haberleritlerinde ise Ordu etraflarında kuvvetli ve yer yer ağır kar biçiminde olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA NE KADAR SÜRECEK?

Megakent İstanbul‘da evvelki gün sabah itibariyle aralıklı olarak görülen kar yağışı, dün akşam skent aydın haberleritlerinde tesirini artırdı. Vakit zaman sağanak biçiminde görülen yağış, gece de devam etti. Kar yağışının bugün yüklü sabah skent aydın haberleritleri olmak üzere skent aydın haberlerit 18.00’e aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

“28-29 MART’TAN İTİBAREN 10 DERECELERE YAKLAŞIYORUZ”

Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel “28-29 Mart’tan itibaren 10 derecelere yaklaşıyoruz” derken, soğuk havaya sebep olan 3 etkenden 2’sinin zayıflamaya başladığını söyledi.

MOTOSİKLET, ELEKTRİKLİ SCOOTER VE MOTOKURYELER TRAFİĞE ÇIKABİLECEK

Öte yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bugün skent aydın haberlerit 10.00’dan itibaren motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışına müsaade verileceğini bildirdi.

YURT GENELİNDE BUGÜN

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Çoklukla kuzey taraflardan, güneydoğu kesitlerde güney istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli ve yer yer kısa müddetli fırtına (40-70 km/skent aydın haberlerit) halinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ VE AĞIR KAR YAĞIŞI İKAZLARI: Yağışların; sabah skent aydın haberleritlerinde Kastamonu kıyıları, Sinop ve Samsun etraflarında, öğlen skent aydın haberleritlerinde ise Ordu etraflarında kuvvetli ve yer yer ağır kar formunda olması beklendiğinden yaşanabilecek buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar, yağış anında görüş arasında azalma, tipi üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesitleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından ötürü meydana gelebilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece skent aydın haberleritlerinde kuzey, iç ve doğu kısımlarda buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kurallara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu taraflardan, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli ve yer yer kısa müddetli fırtına (40-70 km/skent aydın haberlerit) formunda esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

MARMARA: Modüllü ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Tekirdağ ve Kırklareli’nin kıyı kısımlarının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli, yer yer kısa periyodik fırtına halinde (40-70 km/skent aydın haberlerit) esmesi bekleniyor. Sabah skent aydın haberleritlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE 7°C, Kesimli ve çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde iç kısımları karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL 6°C, Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kar yağışlı

KIRKLARELİ 5°C, Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kıyı bölümleri kar yağışlı

KOCAELİ 5°C, Çok bulutlu, sabah ve öğlen skent aydın haberleritlerinde aralıklı kar yağışlı

EGE: Modüllü ve çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde Kütahya etraflarının hafif kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli, yer yer kısa müddetli fırtına biçiminde (40-70 km/skent aydın haberlerit) esmesi bekleniyor. Sabah skent aydın haberleritlerinde kıyı kısımlarında hafif, iç kısımlarda orta kuvvette buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR 1°C, Kesimli ve çok bulutlu

DENİZLİ 9°C, Kesimli ve çok bulutlu

İZMİR 10°C, Modüllü ve çok bulutlu

MANİSA 8°C, Kesimli ve çok bulutlu

AKDENİZ: Kesimli ve çok bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli, yer kısa vadeli fırtına formunda (40-70 km/skent aydın haberlerit) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece skent aydın haberleritlerinde bölgenin iç bölümlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 13°C, Modüllü bulutlu

ANTALYA, 13°C, Modüllü bulutlu

HATAY 11°C, Modüllü bulutlu

ISPARTA 4°C, Modüllü ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun hafif kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece skent aydın haberleritlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA 3°C, Modüllü ve çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR 1°C, Modüllü ve çok bulutlu

KAYSERİ 1°C, Kesimli ve çok bulutlu, öğlenden sonra hafif kar yağışlı

KONYA 3°C, Kesimli ve çok bulutlu, akşam ve gece skent aydın haberleritlerinde hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; sabah skent aydın haberleritlerinde Kastamonu’nun kıyı bölümleri ile Sinop etraflarında ağır kar halinde olması bekleniyor. Sabah ve gece skent aydın haberleritlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU 0°C, Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DÜZCE 3°C, Çok bulutlu, sabah ve öğlen skent aydın haberleritlerinde aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU 0°C, Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kıyı kesitlerinde ağır olmak üzere, aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C Çok bulutlu, sabah ve öğlen skent aydın haberleritlerinde aralıklı kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; sabah skent aydın haberleritlerinde Samsun, öğlen skent aydın haberleritlerinde Ordu etraflarında kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece skent aydın haberleritlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, Doğu Karadeniz’in iç kısımlarının yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 5°C, Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 5°C, Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde ağır olmak üzere, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TOKAT 3°C, Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

TRABZON 5°C, Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğu kesitlerinde güney ve güneybatı taraflardan kuvvetli olarak (40-60 km/skent aydın haberlerit) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -6°C, Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS -7°C, Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA 3°C, Çok bulutlu

VAN 1°C, Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde Siirt etraflarının kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Sabah ve gece skent aydın haberleritlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR 3°C, Kesimli ve çok bulutlu

GAZİANTEP 7°C, Kesimli bulutlu

SİİRT 5°C, Kesimli ve çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kar yağışlı

ŞANLIURFA 7°C, Modüllü bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, akşam skent aydın haberleritlerinden itibaren doğusu 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

MARMARA: Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, öğlen skent aydın haberleritlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

EGE: Kesimli ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, Görüş: Orta.

AKDENİZ: Kesimli bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de; kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, batısı kuzeydoğudan 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, akşam skent aydın haberleritlerinde doğusu 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısı 4,0 m, Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ: Çok bulutlu, sabah skent aydın haberleritlerinde kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: Âlâ, yağış anında orta.

Hava Durumu, Kar Yağışı, İstanbul, kar, Yeni, Haberler

Kar,Doğu,Yağış,Sabah Skent aydın haberleritlerinde,Sabah,Güney,Şeklinde,Kuzey,Bölge,İla,Orta,Rüzgar,Hafif,Aralıklı,Parçalı Bulutlu,Görüş,Ege,Kuvvetli,Yoğun,İtibaren,İstanbul,Kıyı,Skent aydın haberleritlerinde,Olması ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.