Meteoroloji 4 Mayıs tarihli raporunu yayımladı! 18 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 4 Mayıs tarihli yeni hava durumu raporuna nazaran, Trakya, Ege ve Akdeniz’in kıyı bölümleri hariç Türkiye’nin …

04.05.2022
Meteoroloji 4 Mayıs tarihli raporunu yayımladı! 18 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 4 Mayıs tarihli yeni hava durumu raporuna nazaran, Trakya, Ege ve Akdeniz’in kıyı bölümleri hariç Türkiye’nin tamamı sağanak yağışların tesiri altında. 18 vilayet için sarı kodlu ikaz verilirken, İç Anadolu’da kuvvetli olması beklenen yağışlar öteki bölgelerde gök gürültülü sağanak yağış formunda gerçekleşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Yurt genelinin kesimli, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kısımları ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nin mahallî ve aralıklı yağmur ve sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

İÇ ANADOLU’NUN DOĞUSUNDA KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların; Doğu Akdeniz’in iç kısımları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz ile Adana’nın doğu ve Osmaniye’nin batı, Şanlıurfa’nın doğu, Diyarbakır’ın güney ve Mardin’in batı ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında bu gece skent aydın haberleritlerinde yer yer pus ve sis görüleceği iddia ediliyor.

RÜZGAR KUZEY TARAFLARDAN HAFİF

Hava sıcaklıklarında değerli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın ekseriyetle kuzey istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği kestirim ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Akdeniz’in iç kısımları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz ile Adana’nın doğu ve Osmaniye’nin batı, Şanlıurfa’nın doğu, Diyarbakır’ın güney ve Mardin’in batı ilçelerinde lokal kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

VİLAYETLERE NAZARAN HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 15°C

Kesimli, yer yer çok bulutlu, akşam skent aydın haberleritlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA °C, 18°C

Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 18°C

Modüllü bulutlu

ANTALYA °C, 23°C

Modüllü ve çok bulutlu, iç kesitleri lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 12°C

Modüllü ve çok bulutlu, aralıklarla mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 15°C

Kesimli ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 16°C

Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 22°C

Kesimli ve çok bulutlu, öğlen skent aydın haberleritlerinden itibaren lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; öğlen skent aydın haberleritlerinden sonra güney ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu,Yağış,Kuvvetli,Aralıklı,Anadolu,Batı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.