Mersin Barosu’ndan Müslüme davası hakkında açıklama

Yapılan açıklamada soruşturma evrakında şimdi saklılık kararının olduğu hatırlatılarak, “3 yaşındaki Müslüme’nin vefatıyla ilgili, soruşturma …

27.11.2021
Mersin Barosu’ndan Müslüme davası hakkında açıklama

Yapılan açıklamada soruşturma evrakında şimdi saklılık kararının olduğu hatırlatılarak, “3 yaşındaki Müslüme’nin vefatıyla ilgili, soruşturma evrakında kapalılık kararı ve yayın yasağı olmasına karşın basında ve toplumsal medyada, ‘DNA testi sonucuna ulaşıld…

Yapılan açıklamada soruşturma evrakında şimdi saklılık kararının olduğu hatırlatılarak, “3 yaşındaki Müslüme’nin vefatıyla ilgili, soruşturma evrakında zımnilik kararı ve yayın yasağı olmasına karşın basında ve toplumsal medyada, ‘DNA testi sonucuna ulaşıldı. Müslüme’nin dedesi babası çıktı’ biçiminde yer alan temelsiz haberleri Mersin Barosu olarak ıstırapla takip etmekteyiz” denildi.

Haberlerin, davanın sağlıklı ilerlemesi, aile ve kardeşlere ziyan verici nitelikte olduğu belirtilen açıklamada şu sözlere yer verildi:

Yayın yasağı olmasına karşın basında ve toplumsal medyada mevzu ile ilgili aileye ve kardeşlere ziyan verici, yıpratıcı açıklamaların yer almasının da bir kabahat olduğunu belirtmek isteriz. Müslüme davasının sağlıklı yürütülmesi, ailenin ve kardeşlerin toplumda rencide olmaması için, basında yer alan haberlerin kaldırılması konusunda Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak edilen talepmuzu yapacağız. Saklılık yasağına muhalif hareket eden ve bu hareketlerini yineleyen bireyler hakkında ise hata duyurusunda bulunacağımızı basına ve kamuoyunun bilgisine sunarız. Soruşturmanın en sağlıklı biçimde yürütülmesi için herkesin hassasiyet göstermesini ehemmiyetle rica ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.