Merkez Bankası Başkanı ve PPK Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu

Memleket Partisi, Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu ve Para Siyaseti Heyeti (PPK) üyeleri hakkında cürüm duyurusunda bulunacaklarını duyurdu …

19.11.2021
Merkez Bankası Başkanı ve PPK Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu

Memleket Partisi, Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu ve Para Siyaseti Heyeti (PPK) üyeleri hakkında cürüm duyurusunda bulunacaklarını duyurdu. Merkez Bankası (TCMB), merakla beklenen faiz kararını açıkladı ve siyaset faizini 100 baz puan indirimle y…

Memleket Partisi, Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu ve Para Siyaseti Konseyi (PPK) üyeleri hakkında kabahat duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Merkez Bankası Başkanı Ve Ppk Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu 1

Merkez Bankası (TCMB), merakla beklenen faiz kararını açıkladı ve siyaset faizini 100 baz puan indirimle yüzde 15’e çekti. Böylelikle eylül, ekim ve kasım ayı toplantılarında toplamda 400 baz puanlık indirim yapılmış oldu.

Faiz kararının açıklanmasının akabinde sert yükselen dolar/TL kurunda 11 düzeyi aşıldı

“Memleket sahipsiz değildir”

Merkez Bankası Başkanı Ve Ppk Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu 2

Memleket Partisi, Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu ve Para Siyaseti Şurası (PPK) üyeleri hakkında kabahat duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Partinin toplumsal internet hesabından yapılan paylaşımda, “Merkez Bankası Lideri ve PPK üyeleri hakkında kanunun kendilerine verdiği vazifeleri yerine getirmeyerek Türk lirasında paha kaybına ve hasebiyle milletin ve memleketin yoksullaşmasına sebep oldukları için cürüm duyurusunda bulunacağız. Memleket sahipsiz değildir” sözleri kullanıldı.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.