Maske zorunluluğu tamamen kalkıyor mu? Milyonların gözü bugünkü Bilim Kurulu toplantısında

Koronavirüs Bilim Konseyi, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın tabiriyle bugün “En değerli toplantılardan birini” yapacak. Maske zorunluluğun …

20.04.2022
Maske zorunluluğu tamamen kalkıyor mu? Milyonların gözü bugünkü Bilim Kurulu toplantısında

Koronavirüs Bilim Konseyi, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın tabiriyle bugün “En değerli toplantılardan birini” yapacak. Maske zorunluluğun büsbütün kaldırılıp kaldırılmayacağının aşikâr olacağı toplantıda koronavirüsle gayrete ait yeni devrin yol haritası çizilecek.

Koronavirüs Bilim Şurası, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün toplanacak. “En değerli toplantılarından birini” yapacak Bilim Heyeti’nde, okullarda maske kullanımı dahil olmak üzere bu manada alınacak değerli kararlar alınacak.

YENİ PERİYODUN YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

Olay sayıları ve ağır bakım hasta sayılarının da gündeme alınacağı toplantıda, koronavirüsle uğraşa ait yeni periyodun yol haritası çizilecek.

BAKAN KOCA: SALGINI ZİHNİMİZDEN ÇIKARMA VAKTİ

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplantıya ait yaptığı açıklamada, “Kankent aydın haberleritimce bu toplantı Bilim Heyeti’nin en değerli toplantılarından biri olacaktır. Koronavirüs salgını hala gündemimizde olsa da artık zihnimizden çıkarma vakti gelmiştir” sözlerini kullandı. Bakan Koca, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Hastanelerimizde, ağır bakımlarda gitgide hastalarımız azalmakta, COVID servisleri peyderpey kapanmaktadır. Bu hafta çarşamba günü toplanacak Bilim Şurası’nda salgında gelinen noktayı ve mevcut önlemleri ele alacağız. Kankent aydın haberleritimce bu toplantı Bilim Heyeti’nin en değerli toplantılarından biri olacaktır.”

4 BİN 217 YENİ HADİSE

Sıhhat Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu’nu “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaştı. Buna nazaran, son 24 skent aydın haberleritte 162 bin 855 COVID-19 testi yapıldı, 4 bin 217 kişinin testi müspet çıktı, 23 kişi ömrünü yitirdi, güzelleşenlerin sayısı ise 16 bin 561 oldu.

Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı ölçüsü 147 milyon 369 bin 656 doza yükseldi. 18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 vilayet Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu. En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu vilayetler ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

Toplantı,Bilim ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.